Medimagazin logo

Göz doktoruna Türk tıbbını onurlandıran davet

Kornea, katarakt, glokom tedavisi ve cerrahisi alanlarında çalışmalar yürüten Opr. Dr. Bekir Sıtkı Aslan, ABD'de düzenlenecek dünyanın en büyük göz kongresine, ileri teknoloji ve teknikle ameliyat yapmak üzere davet edilen ilk Türk göz doktoru oldu.
Göz doktoruna Türk tıbbını onurlandıran davet
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Göz hekimlerine yaşam boyu eğitim sunarak toplumun nitelikli göz sağlığı hizmeti alması amacı güden, ABD'deki göz hekimlerinin çok büyük bölümünün üyesi bulunduğu, dünyanın en büyük göz hekimleri meslek örgütü olan Amerikan Göz Bilimleri Akademisi'nin bu yılki kongresi, 15-19 Ekim tarihlerinde Chicago'da düzenlenecek.

 

Toplumun göz sağlığının en üst seviyeye ulaştırılması için yüksek standartlar geliştirilerek, bunların göz hekimleriyle paylaşılmasını amaç edinen akademinin düzenlediği, dünyanın en büyük göz kongresinde, göz hastalıkları ve tedavileri konusundaki son teknolojik yöntemlerle gelişmeler, 30 bin dolayındaki katılımcıya aktarılıyor.

 

Yuvarlak masa toplantıları, paneller ve serbest bildirilerle katılımcılara bilgilerin sunulduğu kongrede, teorik ve pratiğin birleştirildiği ileri cerrahi uygulamaları içeren sunuşlar da yapılıyor.

 

Tıp literatüründe ''Live Surgery-Canlı Cerrahi'' olarak bilinen bu uygulamalar için, ABD'li doktorların yanı sıra, nadiren dünyanın diğer ülkelerinden, alanında özgün ve seçkin uygulamalar yapan cerrahlar da davet ediliyor.

 

Toplantının gerçekleştirildiği yerdeki kliniklerde yapılan bu ameliyatlar, uydu yayınıyla kongre salonlarına da naklediliyor.

 

Tüm dünyadan göz hastalıkları uzmanlarının katılmasının beklendiği bu yılki toplantıya, Türkiye'den ilk kez Opr. Dr. Bekir Sıtkı Aslan canlı ameliyatlardan birini gerçekleştirmek üzere davet edildi.

 

Aslan, aynı davetin gönderildiği, çoğunluğu ABD'li 5 göz hastalıkları uzmanıyla kongre kapsamında ileri teknoloji ve teknikle ameliyat yapacak.

 

Söz konusu davetin kendisini onurlandırdığını ifade eden Aslan, bunun, göz hekimliği standartlarının Türkiye'de ulaştığı noktayı göstermesi açısından çok büyük önem taşıdığını belirtti.

bekir sıtkı aslan
canlı cerrahi
göz hastalıkları
başarılı doktor
Yorum (1)
Mehmet Özbaş
Başarılarınızın devamını dilerim Hocam...Haberi okuyunca çok sevindim..Bizlerde gururlandık sayenizde..Ellerinize sağlık şimdiden..
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir