Medimagazin logo

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni cihazlar hizmete girdi

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Girişimsel Radyoloji Anjiyografi ve radyoterapi cihazları hizmete girdi
Kaynak: AA
Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni cihazlar hizmete girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı, yaptığı yazılı açıklamada, Girişimsel Radyoloji Anjiyografi cihazını hastaneye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Cihazın inme geçiren hastaların tedavisinde kullanıldığının altını çizen Kulaklı, "Cihazın kurulmasının ardından artık bu hastalarımız başka illere gitmek zorunda kalmayacak ve tedavilerini kendi ilinde yaptırabilecekler. Bu cihaz Giresun adına büyük bir kazanımdır." ifadelerini kullandı.

Kulaklı, her geçen gün artan sağlık talebi karşısında vatandaşlara daha hızlı hizmet sunmak adına hastaneye kazandırdıkları ikinci MR cihazının kurulumuna devam edildiğini aktardı.

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Mustafa Büyükkör'ün geçen hafta itibarıyla poliklinik hizmetine başladığını da kaydeden Kulaklı, aynı zamanda radyoterapi cihazının hizmete alındığını bildirdi.

Positron Emisyon Tomografisi (PET) cihazıyla ilgili de yakında güzel haberler vereceklerine dikkati çeken Kulaklı, yeni cihazların hastaneye kazanımını sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut ve diğer ilgililere teşekkür etti.

giresun
girisimsel radyoloji anjiyografi ve radyoterapi cihazlari
giresun egitim ve arastirma hastanesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir