Medimagazin logo

Genelkurmay Başkanı Akar'dan askeri tıp camiasına kutlama

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, yayımladığı mesajla askeri tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.
Genelkurmay Başkanı Akar'dan askeri tıp camiasına kutlama
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Mesajında, sağlığın, insana bahşedilmiş en büyük hazine, huzur ve mutluluğun ise temel kaynağı olduğunu söyleyerek, bu bağlamda, askeri tıp camiasının fedakar çalışanlarının, üstlendikleri meşakkatli ancak bir o kadar da yüce vazifelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hayati derecede önemli hizmetler sunduğunu söyledi.

Akar, askeri tıp camiası mensuplarının, yerinde ve zamanında tıbbi destek verebilmek maksadıyla gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden güvenlik güçleriyle omuz omuza hareket etiğini ve Türk Silahlı Kuvvetlerindeki silah ve mesai arkadaşlığının en güzel örneklerini sergilediğini vurguladı.

"14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, kutsal vazifelerini yerine getirirken şehit olmuş sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere ebediyete intikal eden sağlık personelimizi rahmet, gazi olanları minnetle anıyor; emekli ve çalışan tüm askeri sağlık personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum." 

14 mart tip bayrami
genelkurmay baskani
hulusi akar
Yorum (2)
Remzi
ne kutlaması bu? içi boş, kuru, yavan, fossss
2
Cevapla
murat celikten
Talihsiz bir kutlama olmuş. Askeri doktor mu kaldı artık? Hepsi sivil oldu. Şayet bunlar içinden önceden askeri hekim olanları kastediyorsanız da biz sivil hekimlerinde asker muayenesi yaptığımızı unutmamalısınız. Hekimlerimizi askeri-sivil, askeri kökenli sivil kökenli diye ayırmadan genel bir tıp bayramı kutlaması yapmanız daha uygun olurmuş. Gerçi kutlansa ne olur kutlanmasa ne olur. Sorunlarımıza yılda 1 gün bile çözüm bulalım denilmiyor. Kronikleşiyor sorunlar.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir