Medimagazin logo

Genelge sonrası Bakan Ahmet Demircan İstanbul'daki acil servisleri denetledi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İstanbul’da yoğunluğu fazla olan devlet hastanelerinin acillerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Genelge sonrası Bakan Ahmet Demircan İstanbul'daki acil servisleri denetledi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı için geldiği İstanbul’da, programın ardından devlet hastanelerinin acillerini gezen Bakan Ahmet Demircan, acillerdeki yoğunluğu azaltmak için çıkarılan genelgenin uygulamasını yerinde inceledi. Hastane yöneticilerinden acillerin durumu hakkında bilgi aldı.

İlk olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acilini ziyaret eden Bakan Demircan, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarıyla sohbet etti, çikolata ikram etti.

 

 

Hastane acillerinde yoğunluğa bağlı bazı sorunların yaşandığını belirten Demircan, “Yakın zamanda bir genelge hazırlayarak tüm illerimize gönderdik. Bu genelgede, yoğunluğun azaltılması ve gerçek acil hastalarımızın mağduriyet yaşamaması için bazı düzenlemeler yer alıyor. Ben de hastane acillerini ziyaret ederek uygulamayı yerinde görmek istedim. Vatandaşlarımıza en kaliteli sağlık hizmetini vermenin gayreti içindeyiz.” dedi.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haydarpaşa Numunenin acillerini de gezen Bakan Demircan yetkililerden bilgi aldı.

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yoğun programından fırsat buldukça hastaneleri ziyaret ederek incelemelerde bulunuyor. Ankara’da da gece yarısı acilleri denetlemişti.

istanbul
ahmet demircan
Yorum (3)
Muhammed
Özrllikle yoğun alanlardaki dr için faydalı olacaktır bence ek olarak Hastaların aile hekimliğine de yönlendirebilirsek en azından gündüz yoğunluğu da azalacak bunun için mesela acil muayene ile aile hekimi muayene arasına ücret farkı çok cüzi miktar farkı da konulsa gündüz yoğunluğu da azaltılabilinir bence
4
Cevapla
mecburi
Sayın Bakan '' Bizim hastalarımız üçe ayrılıyor... Hasta gelmiş normalde poliklinikte sorunu çözülebilecek hasta ama ben acilim demiş gelmiş onada bakmak zorundayız...'' Peki hekimler sağlık çalışanları kaça bölünüyor farkında mısınız? Onların sosyal yaşantıları aileleri özel haytaları yok mu? Poliklinik 24 saat açık olsa hekim tuvalete gitse dayak yer .Hep popülizm yaptınız hastaları şımarttınız bir günde hekimleri ve sağlık çalışanlarını şımartın da şaşalım. Bırakın şımartılmayı hakkımız olan çalışırken ve emeklilikte temel ücreti sosyal hakları sağlayın yeter… Eski genel başkanları iktidar partisi milletvekili 10 yıldır yetkili sendika Sağlık-Sen neredesin? Üye olan arkadaşları istifa ederek tepki göstermeye çağırıyorum…
102
Cevapla
m. murat
Aile hekimliğinin işlevsiz olduğunun da bir göstergesi aslında, hastane ve acillerdeki bu yeşil alan yığılmaları. Oysa ne umutlarla, ne tantanayla tanıtılmıştı Aile Hekimliği, 1. basamağa itibar kazandırıyoruz diyerekten.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir