Medimagazin logo

Genel Sekreterlik hemşireye konuşma yasağı getirdi

Dikkati sayesinde sahte ilaç çetesinin çökmesine yol açan hemşirenin görev yeri değiştirildi. İstanbul Kamu Hastaneleri Birliği konuyla ilgili konuşma yasağı getirdi
Kaynak: SABAH
Genel Sekreterlik hemşireye konuşma yasağı getirdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

stanbul'da iki kanser hastasının reçetelerinden süphelenerek piyasa degeri 20 milyon TL'yi bulan sahte kanser ilaçlarını üretip piyasaya süren çeteyle ilgili operasyonun baslatılmasını saglayan hemsire korumaya alındı. Istanbul Sisli Hamidiye Etfal Egitim ve Arastırma Hastanesi'nde görevli hemsire, seri numarası eslesen bir kanser ilacının son kullanma tarihinin farklı çıkması üzerine yöneticilerini uyarmıs, ilacın yogunlugunun normalden az oldugu anlasılınca durum polise bildirilmisti.

BAŞKA SERVİSTE GÖREVLENDİRİLDİ
Kanser gibi ölümcül hastalıklar üzerinden vurgun yapan uluslararası çetenin çökertilmesinde büyük pay sahibi olan hemsirenin, can güvenliginin tehlikeye girmemesi için Kamu Hastaneleri Birligi ve hastane yönetimi bazı tedbirler aldı. Bu tedbirler çerçevesinde bir süreligine sehir dısına yollanan hemsire, daha önce görev yaptıgı Onkoloji Arastırma Merkezi'nden alınarak baska bir serviste görevlendirildi. Hemsirenin çalısacagı yeni klinikteki güvenlik tedbirleri artırıldı. Dikkati sayesinde birçok hastanın hayatını kurtaran kahraman hemsire, "Görevimi yaptım. Bilgi vermem dogru degil. Hastalarımızın saglıklı sekilde tedavi görmesi için çaba sarfediyoruz. Bu da gerekli kontrollerden biri" diyerek, konuyla ilgili fazla konusmak istemedi. Istanbul Kamu Hastaneleri Birligi Genel Sekreterligi ise hemsire ile ilgili konusma yasagı kararı aldı. Can güvenligi gerekçesiyle alındıgı belirtilen bu karardan önce, genel sekreterligin Facebook hesabı üzerinden paylasılan konuya dair haberlerde, hemsire ile ilgili detayların karartılarak ya da üstü çizilerek verildigi görüldü.

'GÖREVİMİ YAPTIM'
Reçetelerden şüphelenerek olayın üstüne giden hemşire, "Ben sadece görevimi yaptım" diye konuştu.

genel
sekreterlik
hemşireye
konuşma
yasağı
getirdi
Yorum (8)
murat 124
ablam canim fedakar hemsire ablam..ellerin dert gormesin tuttugun altin olsun ablam..
0
Cevapla
aydin sinal
kahramanligi nedir?Son kullanma tarihinin gecmis olmasi nedeniyle görevlileri uyarmis!!yani vazifesini yapmis,Artik Türkiye günlük vazifeler bile kahramanlik addedilen bir ülknerdeyse gece nöbeti bile kahramanlik oldu.e.Bu ülkede en kolay olunan vatan haini veya kahraman ,ama kimse vazifesini yapmayarak,rüsveten,kayirmadan,hursizliktan rezil olmaz,olmuyor,günlük hayatin akisi bunlar.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Öncelikle hemşire kardeşimizi kutlamak gerekir.Ancak böylesi uluslar arası sahtekarlığı ortaya çıkaran hemşire nın hem adının gizli tutulması ve de fotoğrafının verilmemesi gerekirdi....çünkü her an zarar verebilirler burada büyük hata var!ülkemizde korumaların son derece sağlıksız olduğınu biliyoruz.....temennim zarar görmemesi!
0
Cevapla
uzm
dikkatinden dolayı tebrik ediyorum...
0
Cevapla
onur aksal
fotoğrafınıda kaldırsanız daha güzel olmaz mı?? hem teşekkür edip can güvenliği biryandanda yüzü az çok tanınacak şekilde fotoğrafı yayıyorsunuz
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir