Medimagazin logo

Geçici görevlendirilen hekimin yerine geçici görevlendirme!

İzmir Tabip Odasına gelen şikayetlere göre, geçici olarak görevlendirilen hekimlerin yerine yine geçici olarak hekim görevlendirilmesi yapılıyor!
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Geçici görevlendirilen hekimin yerine geçici görevlendirme!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

663 sayılı KHK’nin yürürlüğe girmesinden sonra Sağlık Bakanlığı yapılanması değişerek, taşra teşkilatında bağlı kuruluşlar altında Kamu Hastane Birlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri oluşturuldu.
 
Yeni yapılanma sonrası, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastane Birlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı birimlerde ortaya çıkan hekim ihtiyacını karşılamak adına geçici görevlendirme ve atama işlemleri yapıyor.
 
İzmir Tabip Odasına başvuran hekimlerin talepleri üzerine Odanın Hukuk Bürosu tarafından atama ve geçici görevlendirme işlemlerine karşı birçok dava açıldı, davaların bir kısmı sonuçlanmış, bir kısmı karar aşamasına geldi.
 
Yine Oda’ya yapılan başvurularda geçici görevlendirmelerde keyfi uygulamalar yapıldığı; yöneticilerin “benim yetkim var” diyerek Kamu Hastaneleri Birliği içinde istediği gibi geçici görevlendirme yaptığı; il dışına geçici görevlendirmeler yapıldığı; geçici görevlendirilen hekimin yerine başka hastaneden geçici görevlendirme yapıldığı gibi bilgiler iletildi.


İzmir Tabip Odası atama ve geçici görevlendirme işlemlerine yönelik bir çalışma yürüttüğünü açıklayarak hekimlerden kendilerine ait geçici görevlendirme ve atama bilgilerini Odayla paylaşmasını istedi.

Bilgiler, İzmir Tabip Odasının 0232-421 70 51 nolu faksına iletilebileceği gibi hukukburosu@izmirtabip.org.tr uzantılı mail adresine de gönderilebilir.

geçici
görevlendirilen
hekimin
yerine
geçici
görevlendirme!
Yorum (7)
HASAN KOYUNCU
İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastanesinin Çocuk Doktorunu, "bu hastanede çocuk doktoruna ihtiyaç yok" diyerek 2,5-3 senedir geçici görev ile başka hastanelerde çalıştıran idare, geçen ay aynı hastanede bir değil iki tane birden geçici görevle çocuk doktoru çalıştırmaya başladı.
0
Cevapla
leman
böyle kritik dönemde hala siyasi atama ve sürgüne girişenlere çok ciddi uyarım var 3-4 ay sonra ne yapacaksınız..yani daha açık söyliim doğuda üşürsünüz...ama öncesi var hukuk önünde büzülürsünüz...
0
Cevapla
muhiddin göç
Balıkesir Bandırma devlet hastanesinden 2 ay önce geçici görevlendirme yüzünden mesleğimin doruğunda emekli oldum.Bu keyfi uygulamaların hesabı bir gün sorulmalı.Bu yönetici olarak atanan insanların hangi kriter ve liyakata bakılarak atandıkları da sorgulanmalı
0
Cevapla
porti
sağlıkta yöneticilerin amacı çalışanın moral ve motivasyonunu bozmak onları huzursuz etmek oldu.biz de sakaryada semt polikliniklerini karıştırıyoruz.alet yok personel yok açılan polilinikler kira personele soran yok.araları bi hayli mesafe olan poliklinikler bazen karıştırıyoruz.çok huzursuzuz.
0
Cevapla
hasan
3,5 yıl SGB LIĞI yaptım TSM sorumlu hekimi. pdc de 3 kadrosu vardı . vsd nin tsm ye personel aktarımı hastane başhek. yard kadrosu dolayısıyla tsm ye dönmesi ah den sözleşme feshi ve mevcut 2 hekimle 5 kişi olduk. tabi malum nedenlerle 2 kadrolu tek hekimli bir başka ilçeden dr arkadaşımız benim yerime görevlendirildi gecici olarak ben ve diğer dr arkaşlarımız benim yerime gelen dr arkaşın yerine 1-2 haftalık gecici görevler ve cevre ilcelerde acillerde calıştık. doktor bey! hocam! ...oldu joker . herkes tabasğmle joker demeye başladı...ah oldum .bir dağın başında çocuklarımı eşimi hafta sonları görğyorum ....vesselam.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir