Medimagazin logo

Gebelik ve doğum masaya yatırılıyor: 'Dünyaca ünlü kaşif kabile serüvenlerini aktaracak'

Yüksek İhtisas Üniversitesi, Koru Ankara Hastanesi ve Doğasında Doğum Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen kongreye, gebelik ve doğum konusunda uzman doktor, ebe, psikolog ve daha birçok profesyonel meslek grubu katılacak
Kaynak: AA
Gebelik ve doğum masaya yatırılıyor: 'Dünyaca ünlü kaşif kabile serüvenlerini aktaracak'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bu yıl 3'üncüsü yapılacak kongrenin odak noktasını "doğum" oluşturuyor.

Doğumda anne ve bebek için el birliğiyle çalışan sağlık personelini bir araya getirerek, bilgi, beceri ve iş birliğinin artırılması amacıyla düzenlenen kongrenin başkanlığını Prof. Dr. Aydan Biri ve Prof. Dr. Tamer Mungan üstleniyor.

Doğum ortamlarından doğum pozisyonlarına kadar birçok başlığın tartışılacağı kongreye, Amerika'da 45 yıldır lisanslı ebelik yapan Carol Gautschi de katılarak olağanüstü durumlarda doğumlar için alınacak önlemleri ve zor doğumlardaki teknikleri iki günlük kurs programı dahilinde katılımcılara aktaracak.

Ödüllü kaşif Alegra Ally deneyimlerini paylaşacak

Dünyaca ünlü etnograf ve ödüllü kaşif Alegra Ally de kongrenin konuğu olacak.

Ally kongrenin ikinci günü konuklarla buluşarak, yerli ilkel kabilelerde ve teknolojinin olmadığı zor doğa koşullarında yaşayan kadınların gebelik, doğum ve çocuk yetiştirme serüvenlerini anlatacak.

Yıllar boyu doğum komplikasyonlarına içgüdüsel yöntemler ve  geleneksel öğretilerle alınan önlemleri gözlemleyen Ally, deneyimlerini 90 dakikalık fotoğraf-video sunumuyla katılımcılara aktaracak.

gebelik
doğum
kadın doğum
aydan biri
tamer mungan
Yorum (1)
ömer hayyam
sezeryan dışında vajinal doğuma girmemeye özen gösteriyorum,..illada vajinal doğum istiyorsa , fiyatım OECD ortalaması olan 5000 dolar bedeli olan tl diyorum, tabiki itiraz geliyor, kabul etmiyor, etmesin ...zaten o kişi doğuma değer vermiyor, bende değerini alamadığım için değerli görmüyorum... amerikadan gelenler önce amerikada 1 doğumun maliyetini ve hekimin cebine giren miktarı söylesinler, bizde 1 doğum için hekime 6.5 tl pay kaldığını yavaş yavaş söyleyelim ve adamlar şok olmasınlar... türkiyede 1 doğum için hekimin cebine 1 dolar giriyor...valla ben o 1 doları sana vereyim ,beni doğum diye sık boğaz etme...
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir