Medimagazin logo

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: 25 bin Filistinlinin Gazze dışında tedavi olması gerekiyor

İsrail'in 8 aydır saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde 25 bin yaralı ve hastanın Gazze Şeridi dışında tedavi görmeye ihtiyaç duyduğu bildirildi.
Kaynak: AA
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: 25 bin Filistinlinin Gazze dışında tedavi olması gerekiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Gazze'deki hasta ve yaralılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun saldırılarını başlattığı 7 Ekim'den bu yana 25 bin Filistinlinin Gazze Şeridi dışında tedavi görmeye ihtiyaç duyduğu vurgulandı.

Açıklamada, İsrail ordusunun işgal etmesinden önce Refah Sınır Kapısı açıkken 7 Ekim'den bu yana yalnızca 4 bin 895 kişinin tedavi olmak üzere Gazze'den çıkabildiği aktarıldı.

İsrail ordusunun, Refah kentine kara saldırısı başlatmasının ardından Refah kapısının kontrolünü ele geçirmesiyle hiçbir hasta ve yaralının Gazze Şeridi dışına çıkamadığına vurgu yapıldı.

Hasta ve yaralıların tedavi olmak için Gazze'den çıkamaması nedeniyle binlerce kişinin hayatının tehlikede olduğunun altı çizilen açıklamada, "Bunlar, Gazze Şeridi dışında uzmanlaşmış merkezlerde tedavi edilebilecek ve kurtarılabilecek vakalardır." ifadesi kullanıldı.

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nde sağlık hizmetlerini hedef aldığı hatırlatılan açıklamada, "İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki hastaneleri kasıtlı olarak hedef alıp hizmet dışı bırakmasının ardından bu hasta ve yaralıların durumu kötüleşiyor." denildi.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi verilerine göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana sürdürdüğü saldırıları ve baskınlarıyla 160 sağlık kuruluşunu hedef aldı, 55 sağlık merkezi ile 33 hastaneyi hizmet dışı bıraktı.

gazze
israil
Yorum (2)
Yollayın tr ye
.....
Cevapla
Nazan
fahrettin koca nin hastanelerinde tedaviye alinsinlar...arap ülkelerinde vicdan yok..biz bakarız gene bakarsak...
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir