Medimagazin logo

Gazze için acil gönüllü hekim çağrısı

Yeryüzü Doktorlarından yapılan açıklama...
Gazze için acil gönüllü hekim çağrısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İsrail’in Filistin Gazze saldırıları nedeniyle çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Mevcut yaralıların yanı sıra 2006 yılından beri sistematik olarak devam eden saldırılarda yaralanan binlerce Filistinli ileri tıbbi bakıma ihtiyaç duymaktadır.


Yeryüzü Doktorları Filistin sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönelik yürüttüğü pek çok proje yanında acil tıbbi bakım ihtiyacına yönelik de çalışmalar yürütmektedir. Bu bağlamda Filistin Gazze’de yaralıların tedavileri için yürütülen acil tıp çalışmaları ve geç dönem rehabilitasyon çalışmaları çerçevesinde aşağıdaki ana ve yan dal uzmanlık alanlarındaki gönüllülere çağrı yapılmaktadır.
Gazze’nin sağlık altyapısı ortalama şartlardadır ve temel branşlarda hekim sayıları da yeterlidir. Ancak saldırı dönemlerinde artan hasta sayısı ve ileri cerrahi uygulamalar konusundaki yetersizlikler yaralıların yaşamını tehdit etmektedir. Gönüllü hekimlerimizden saha şartlarını ve riskleri değerlendirerek başvurularını yapmalarını rica ederiz.


Bu bağlamda TİKA ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile gönüllü personel görev izinli sayılmakta ve özlük haklarında bir kayıp yaşanmamaktadır.


Başvuru için www.yeryuzudoktorlari.org adresi üzerinden gönüllü başvuru formu doldurup bilgi@yyd.org.tr mail adresine özgeçmişlerinizi göndermeniz yeterlidir.


UZMANLIK ALANLARI
Anesteziyoloji ve Reanimasyon
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Çocuk Cerrahisi
Genel Cerrahi
Göz Hastalıkları
Göğüs Cerrahisi
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kalp ve Damar Cerrahisi
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Ortopedi ve Travmatoloji
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Radyodiagnostik
Üroloji

YANDAL UZMANLIK ALANLARI
Periferik Damar Cerrahisi
Harp Cerrahisi
Gastroenteroloji Cerrahisi
El Cerrahisi
Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

•    Gönüllü olmak isteyenlerin (212) 586 12 12 Seda YILMAZ’a ulaşmalarını rica ederiz.

gazze
için
acil
gönüllü
hekim
çağrısı
Yorum (1)
dr.izmirrlim
liyakatla seçilmiş,tarihsiz boş kağıtlara imza atan, gönüllü,değerli sözleşmeli hastane yöneticileri,başhekimler ve başhekim yardımcıları gitsin gazzeye.bu vatandaşlar devlet memuru da değiller 6 ay sonra karnelerini alınca çoğu zaaten yolcu nereye dönecekleride meçhul bari hayırlı iş yapsınlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir