Medimagazin logo

Fark ücreti rekabetle sıfır olacak mı?

Fark ücreti rekabetle sıfır olacak mı?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Güzel ülkemizde sağlık hep ön planda olmuş ve sürekli sağlıkta yapılanlar konuşulmuştur.Özellikle son 10 yılda sağlıkta yapılanları takdir etmemek mümkün değildir.Fakat sistemin yanlışlarını da belirtmek gerekir diye düşünmekteyim.
 

Hükümetimizin en başarılı bakanlarından biri olarak gördüğüm Sayın Bakan Faruk Bey; özel hastanelerce alınacak fark ücretinin zamanla sıfır olabileceğini ifade etmişlerdir.Aslında bunun nasıl olacağını Sgk burokratlarına sormak lazım.Gerçi bunu Sayın Bakana izah eden bürokrata sorulacak o kadar çok konu var ki?
 

Şu anda yüzde 90 olan fark ücretinde sıfır alınmayan farklar nasıl olacakta sıfırlanacak bunu  izah etmemeli gerekir.Yine fark alınmayacak hastalıklarda AnkAra dahil çoğu ilde yüksek ücret alındığını ve alınmaya devam edildiğini bu bürokrat bılıyormu?İlave ücret alınmayacak hastalıklarla ilgili hangi hastaneye ne ceza uygulanmıştır veya bununla nasıl mücadele edilecektir.

 

Özel hastanelerde yapılan bir ciddi operasyon için en az 10000 ödendiğini bu bürokratlar biliyormu?Devlet hastanelerin faturalarının kontrol edilmemesi Sayıştay raporunda bile eleştirilmişken bununla ilgili bir önlem düşünülüyormu?

 

Sgk daki hekim-eczacıların aldıkları ücretin düşüklüğünü ifade ederek  kurumdaki görevlerinden istifa edip, özel merkezlerle yüksek ücretle anlaşma yaparak kurumdaki tecrübelerini özele yansıtmasının önüne geçmeyi düşünüyorlar mı?
 

Yazıyı yazarak  kuralı koymak kolay ama bunu uygulamak veya uygulamak için çaba sarf etmek en zoru sanrım.

Saygılarımla

Dr.K.K

fark
ücreti
rekabetle
sıfır
olacak
mı?
Yorum (4)
drasandikci
Sevgili hekim arkadaşımız Dr K.K... keşke adınızı tam görseydik... Bu kadar methiye neden acaba korku mu, diyesim gelmiyor başka bişey mi? Lütfen bahsettiğiniz isim başarıdan ziyade gelmiş geçmiş en başarısız ve bilgisiz, ilgisiz boş bir vatandaş... birşeyi isterken kendinizi bu tür kişilere alçaltmayınız...
0
Cevapla
ahmet çelik
Amerika'da amerikalılar tarafından 3. dünya ülkelerinin sağlık sistemlerinin kapitalist düzende sömürüye entegrasyonu amacından başka bir şey gütmeyen sağlık sistemimiz o kadar başarılı ki her yıl milyarlarca dolar para yabancı sermayenin kasasına akıyor.
0
Cevapla
cerrah tolga
ne oldusa hastalara oldu.size bir örnek bundan 6 ay önce radyoterapi tedavısı gorcek hastama özel merkezde 7000 tl istenildi.Sutta ise ücret alınmayacak hastalıklar arasında yazıyor.Onun sadece yazı olarak kalcak uygulama ise yok olmadı da.sgk sadece duyurur .ankarada özel bir hastaneye gidin görün hoca farkımı dersınız ,yönetim kurulu kararımı dersınız adına alınan ücretlerı
0
Cevapla
İG
Hı hı. Olacak olacak.Yakında zaten şe yapacaklar. Doktorlar zaten doğal olarak şeyapmak zounda kalacak. Haliyle ne olacak? Fark sıfır. Sonra şu soru sorulacak: Sıfır fark tavanda mı tabanda mı? Asıl mühim olan bu. Tabanda derseniz avucunuzu yalamak zorunda kalabilirsiniz. Tükrüğün iyileştirici etkisinden falan..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir