Medimagazin logo

Fakülte birincisi hekim adayından 'sağlıkta şiddet son bulsun' mesajı!

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde fakülte birincisi Aslı Deniz, konuşmasında "Sağlıkta şiddet son bulsun" mesajı verdi.
Kaynak: AA
Fakülte birincisi hekim adayından 'sağlıkta şiddet son bulsun' mesajı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ayşekadın Yerleşkesi'ndeki stadyumda düzenlenen tören, Edirne Belediye Bandosu eşliğinde hekim adaylarının alana gelişi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, programda, öğrencilerinin eğitimi boyunca gösterdiği çalışkanlığı ve özveriyi iş yaşamında da mesleklerini yüceltecek şekilde uygulayacağını söyledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akata da bu yılki mezunların Tıp Fakültesinin kuruluşunun 50'nci yılı dolayısıyla daha anlamlı olduğunu belirtti.

İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım ise hekimliğin sevgi ve merhametle yapılan gerçek bir yaşam şekli olduğunu dile getirdi.

Sağlıkta şiddete caydırıcı cezalar talebi

Fakülte birincisi Deniz ise mesleğe adım atarken en büyük endişelerinden birinin sağlıkta şiddet olduğunu söyledi.

Eğitimin başında öğrendikleri "önce zarar verme" ilkesinin "önce zarar görme" olarak yer değiştirdiğini anlatan Deniz, "Yaşanan şiddet yanlısı olayların son bulmasını en temel hakkımız olan yaşama hakkının yasalarla güvence altına alınmasını ve mesleğimizi bu endişelerden uzak bir şekilde sürdürebildiğimiz bir ortamın sağlanmasını umutla bekliyor olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Zafer, Akata, Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Celal Karlıkaya ve akademisyenler öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi.

Törende rahatsızlanan öğrenci yakınına İl Sağlık Müdürü Yıldırım, TÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Servet Altay ve sağlık ekipleri müdahale etti. Rahatsızlanan vatandaş ambulansla Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Mezuniyet töreninde 270 hekim adayı kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

trakya universitesi tu tip fakultesi
mezuniyet toreni
asli deniz
saglikta siddet
Yorum (3)
mesaj
dr. denizin başarısını kutlarım. mezun olan doktorlar adına yaptığı konuşmada ilk sıraya sağlıkta şiddeti koyuyor ve sayın büyüklerimize bir mesaj vermek istiyor. ama gören gözler için asıl mesaj hüzünlü, endişeli bakışlarında. tabii anlayana, görene...hadi artık,harekete geçelim sayın yetkililer...
8
Cevapla
Dr.ceyar
toplumun ve insanlığın başına bela bir sürü vandal var ...sağlık merkezlerinde şiddete yöneliyorlar..adliyeyeden yeteri kadar da korkmuyorlar..bu düzen oturdu artık..o yüxden sağlıkta şiddetin bitmesi gobi çölüne yağmur yapmasını dilemekle aynı şey!
4
Cevapla
veli çayırlı
evde ana-baba,okulda öğretmen,askerde komutan dan şi̇ddet gören toplumun muteber bi̇reyleri̇ olarak; korku toplumu olmak atasporumuz olmuştur.ondan sonra şi̇ddet ni̇ye var?
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir