Medimagazin logo

Eylemlerde müzik kullanmayalım

İzmir Tabip Odasından grev sonrası değerlendirme....
Eylemlerde müzik kullanmayalım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

GöREV SONRASI

Eylemler öncesinde planlama ve tasarlama konusunda genellikle iyiyizdir. Coşkuyla ve başarıyla yaşama geçirilmiş olan eylemlerden sonra bile “eylem sonrası” irdelemesi unutulmamalıdır düşüncesindeyiz.

Öncelikle katılan, katkıda bulunan ve destekleyen tüm sağlık çalışanlarına ve değerli hekim meslektaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. G(ö)rev başarı ile tamamlanmıştır.

Uzun soluklu olunması gereğinden yola çıkarak eylemliliğimizin çok da uzak olmayan bir tarihte yinelenmesi durumu ile karşı karşıya kalabileceğimizi aklımızdan çıkartmamalıyız.

Önümüzdeki süreçte yapmamız gerekebilecek eylemlerde benzer aksaklıkların yinelenmemesi için iğneyi kendimize de batırmalıyız!

Öncelikle, varlığı grevle özdeşlemiş olan müzik etkinlikleri konusunda özeleştiri yapmalıyız. Eylemimiz sırasında hastaların yoğun olarak bulunduğu ortamlardaki yüksek ses nedeniyle ciddi eleştiriler aldığımızı önemsemeliyiz.

Bir başka önemsenecek konu da grev uygulamasının sınırlarının iyi çizilmesi gereğine ilişkindir. Bu sınırlar ile ilgili olarak aramızda yürütülen tartışmaların haberleştirilmesiyle ortaya çıkan olumsuz durumlar, bir ölçüde ana görüntünün önüne geçebilmiştir.

Bir diğer eleştiri konusu da eylemler sırasındaki disiplin ve düzenle ilgilidir. Bu sorunun da “ben” değil “biz” demekle kolaylıkla aşılabileceğinin altını çizerek bir sonraki eylemimize şimdiden hazır olma gereğini saygılarımızla anımsatırız!

19-20 Nisan’da ilk 100 metreyi iyi koştuğumuz ortadadır.

Ancak, önemli olan sonraki 100 metreleri de benzer başarıyla koşmaktır!

Saygılarımızla.

İzmir Tabip Odası

eylemlerde
müzik
kullanmayalım
Yorum (6)
Sermet Can
Ayrıca eylemlerimiz siyasi bir görünümde olmaması konusunda birşeyler yapılmalı. Muhafazakar, milliyetçi, sosyal demokrat ya da sosyalist olma meselesi değil, hekimlerin onurunu geri alma mücadelesi veriyoruz! Gerçekleri gören sağlıkçıların halkın sağlığını savunma mücadelesini bu. Siyasi kimliğimizi bir kenara koyup bu mücadeleyi vermeliyiz, aksi durumda bu kadar kamplaşmış bir toplumda ne birlik olabiliriz ne de halka sesimizi duyurabiliriz.
0
Cevapla
dr.a.s
Dr. Beye katılıyorum. Bu tür eylemler meslek grubunun her kesiminden kişileri kapsayıcı olmalı, siyasi bir eylem niteliğine dönüştürülmemeli diye düşünüyorum. Müzik seçiminde ve konuşmalarda ideolojik bir dil kullanmamaya dikkat edilirse iyi olur..
0
Cevapla
ahmet
bu eylemler siyasetten ve bölücü propagandalardan arındırılmadığı müddetçe istenilen sonuç alınamaz.. belli siyasi odakların kuklası olursak yeterli katılımı da hiçbir zaman sağlayamayız..
0
Cevapla
ihsan
istabip başkanı ve genel sekreteri teke tekte çok güzel konuşuyorlardı ki tam da program sonunda şifre mifre diye bir laf ettiler ki tüm konuşmaların içine .... oldular.. bunlar akıllanmayacak. bu şekilde nasıl tüm kesimleri kucaklayacak ve nasıl birlik olunacak. sağlık dışındaki meselelerden sana ne!
0
Cevapla
Dr. M.K.
Herhangi bir eylemde abartılı müzik yayınını, özellikle de halay çekilmesinin mantığını hiç anlamamışımdır! Ankaradaki eylemde de bu garip duruma az da olsa şahit oldum.Yani istekler gerçekleşmezse kasap havası ya da çiftetelli oynamakla mı tehdit ediliyor, anlayamadım!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir