Medimagazin logo

Evden hastaneye nakil

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erenoğlu: "Yatmak zorunda olan hastaların hastanelere daha kolay gitmeleri ve muayene olduktan sonra yeniden evlerine ulaştırılması için 'Evde Nakil Birimi' kurduk"
Evden hastaneye nakil
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AFYONKARAHİSAR  - Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, yatmak zorunda olan hastaların hastanelere daha kolay gitmeleri ve muayene olduktan sonra yeniden evlerine ulaştırılması için "Evde Nakil Birimi" kurduklarını söyledi.

Erenoğlu, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Kamu Hastaneleri Birliği Verimlilik Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, ilk günkü heyecanı duyduklarını ve heyecanla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Kentte 2 yeni hastane inşaatının devam ettiğini ifade eden Erenoğlu, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar, sağlık tesisi olarak Türkiye'deki en ileri illerden birisidir. Yatmak zorunda olan hastaların hastanelere daha kolay gitmeleri ve muayene olduktan sonra yeniden evlerine ulaştırılması için 'Evde Nakil Birimi' kurduk. İlk etapta 2 kullanılmış ambulansı alıyoruz ve 8-10 kişilik bir timimiz olacak. Afyonkarahisar'ın köyleri dahil bütün yatmak zorunda olan hastaları evde sağlık biriminin koordinatörlüğünde evlerinden alacağız ve yeniden evlerine bırakacağız. Bir hasta polikinliğe gidecek evde sağlık birimimiz hemen oraya gidecek ve hastayı gitmesi gereken polikinliğe nakil edecek. Muayene olduktan sonra ilacını almasına yardımcı olacak. Üniversite hastanemize de bu hizmeti vereceğiz. Acil olan hastaları 112 zaten taşımak zorunda. Biz burada normal rutin muayeneye gitmesi gereken hastanın naklini yapacağız. Son derece önemli bir konu. Gelecek ayın başında bu uygulamamıza başlayacağız."

evden
hastaneye
nakil
Yorum (1)
Mehmet karadeniz
Başladığınızda tüm Afyonun yatmak ve eve nakil edilmek zorunda olan hastalar olduğunu göreceksiniz. Belki de, sadece 2 ambulans nedeni ile saatlerdir bekliyoruz diye güncel darp girişiminde bulunan hastalar olacak. Olan yine sağlık çalışanına...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir