Medimagazin logo

Ebolanın 'sonu göründü' mü?

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Batı Afrika bölgesinde yaşanan korku, tedirginlik, panik ve mücadele yanında bölge ülkelerine yaptığı ekonomik yıkıntıları yakından takip ettiğimizden Ebolanın 'sonu göründü' diyemesek de adım adım sona doğru yaklaşıyoruz" dedi.
Ebolanın 'sonu göründü' mü?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA-Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2013 sonlarında Gine'de başlayan Ebola salgınının daha sonra Sierra Leone ve Liberya'ya yayıldığını hatırlattı.

Virüsü taşıyan bir kişinin Nijerya'ya gitmesi sonucu bu ülke de salgın başladığını anlatan Hatipoğlu, şunları söyledi:

"Giderek daha geniş coğrafyaya yayılması sonucu dünyayı tehdit eder duruma gelmiştir. Sağlık Bakanlığı olarak salgının ilk gününden beri bu süreçleri yakından izliyoruz. Batı Afrika bölgesinde yaşanan korku, tedirginlik, panik ve mücadele yanında bölge ülkelerine yaptığı ekonomik yıkıntıları yakından takip ettiğimizden Ebolanın 'sonu göründü' diyemesek de adım adım sona doğru yaklaşıyoruz. Yalnız burada rehavete kapılmamak gerekir. Ebola salgınında tedbiri elden bırakmadan aynı kararlılıkla mücadeleye devam edilmesi gerekiyor. Temennimiz azami Ebola kuluçka süresinin 2 katı olan 42 günlük süre zarfında Liberya'da yeni vaka görülmemesi ve salgının kalbinde olan bu ülkenin Eboladan temizlendiğinin deklare edilmesidir."

ebolanın
'sonu
göründü'
mü?
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir