Medimagazin logo

“Dünya’daki 100 Sağlık Profesyoneli Listesi”ne eğitim fakültesinden girdi

ANADOLU Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Sibel Türküm, büyük bir başarıya imza atarak “Dünya’daki 100 Sağlık Profesyoneli Listesi”ne girmeyi başardı.
Kaynak: VATAN - Mert İNAN
“Dünya’daki 100 Sağlık Profesyoneli Listesi”ne eğitim fakültesinden girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Türküm, dünyanın en büyük biyografi yazım merkezi olan İngiltere’deki Cambridge Uluslararası Biyografi Merkezi’nin listesine seçilen ilk Türk kadın oldu. “Stresle başa çıkma, Psikolojik Danışmada Bilişsel Yaklaşımlar Psikolojik Ölçme Araçları” konularında araştırmaları bulunan Doç. Dr. Türküm’ün, yurtdışında 12 makalesi yayınlandı. 17 Ağustos depremi sonrası UNICEF’in Milli Eğitim Bakanlığı’yla ortaklaşa yürüttüğü “depremden psikolojik olarak etkilenen eğitim insanlarına” yönelik çalışmada da yer aldı.

Listeye giren ilk Türk

Türküm, listeye alınması sürecine ilişkin olarak, “6 ay önce Amerika’dan bir mektup aldım. Özgeçmişim ve hobilerimi yazmamı istediler. Derken geçtiğimiz gün telefonum çaldı. Cambridge’den aradılar ve 100 sağlık profesyoneli listesine seçildiğimi söylediler. Dünyanın birçok yerinden akademisyen, devlet adamı ve sanatçı bu listede yeralıyor. Listeye, Türkiye’den seçilen ilk kadın öğretim görevlisiyim” dedi.

“dünya’daki
100
sağlık
profesyoneli
listesi”ne
eğitim
fakültesinden
girdi
Yorum (5)
Kursat Epozturk
Bu "seçimin" bedeli 795 dolar. Ayrıntılı bilgi için http://en.wikipedia.org/wiki/International_Biographical_Centre Daha önce de Doç............... için benzer bir haber çıkmıştı. Aynı yorumu yazmıştım. Maalesef hocalarımız biraz "naif"
0
Cevapla
ga
Sakın bu kişi tıp fakültesinde ders vermesin tıpçı değil ya! Noldu neden çok akıllı,onca yıl okumuş tıpçılara neden bu başarıların yanından geçemediler? Maaşları azdı herhalde yada dönerleri...
0
Cevapla
duurut
Tıp fakültesinde ders vermek için genelde o konuda uzman olan kişilerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanır. tıbbı derslerde bu nitelik zaten tıp doktorlarınındır. Bunun haricinde tıp doktoru olmadan iligili bilim dalında deneyim sahibi tıp dışı branşlarda ders verebilir sayın ga (halk). ayrıca türkiyedeki hekimlerin başarılarından haberdar değilseniz lütfen buradaki gibi kasıtlı yorumlarda bulunmayanız. zira siz haberdar değilseniz diye böyle birseyin olmadığı sonucunu çıkarmanız ve durum böyleymiş gibi yazmnız bir art niyetin ürünüdür. ayrıca hekimlerin kazançlar konusunudaki hayıflanmayı da bize bırakın bu konuda sizin tedirgin olmanıza gerek yok...
0
Cevapla
erhan altunöz
ga rumuzlu arkadaş! Sen halksan biz neyiz??? Ayrıca daha açık konuşurmusun?
0
Cevapla
AK
DOğru. Cambridge Uluslararası Biyografi Merkezi’nin faaliyetleri "kandırmaca" ilan edilmiştir. Yüzlerce başlık altında yüzlerce ödül dağıtır. Emaillerle sizi överler, güveninizi kazanıp ödüle layık olduğunuzu ve kazandığınızı bildirirler. Tabi küçük bir de para karşılığı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir