Medimagazin logo

DSÖ, Gazze'nin kuzeyi ve güneyindeki hastanelere yardımların ulaştırıldığını açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İsrail'in saldırıları nedeniyle işlevlerini büyük ölçüde yitiren, Gazze'nin güneyi ve kuzeyindeki hastanelere gerekli malzemelerin ulaştırıldığını bildirdi
Kaynak: AA
DSÖ, Gazze'nin kuzeyi ve güneyindeki hastanelere yardımların ulaştırıldığını açıkladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ), yapılan yazılı açıklamada, Gazze'deki hastanelere ulaştırılan yardımların detaylarına yer verildi.

Açıklamada, DSÖ ekiplerinin 26 Aralık'ta kuzeydeki Şifa Hastanesi ile güneydeki el-Amal Hastanesine gittiği belirtildi.

Şifa Hastanesindeki temel sağlık hizmetlerin sürdürülmesi için yakıt sağlandığı ifade edilen açıklamada, diğer hastanelere ulaştırılmak üzere bazı tıbbi malzemelerin de Gazze'deki ecza deposuna teslim edildiği kaydedildi.

Açıklamada, DSÖ ekiplerinin, İsrail'in saldırıları sonucu zarar gören el-Amal Hastanesinin "insanların üzerine basmadan yürünemeyecek kadar kalabalık olduğunu" aktardığı ve yalnızca 5 ambulansın çalıştığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, şunları kaydetti:

"Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin son kararı Gazze'ye insani yardım ulaştırılmasına dair umut veriyor gibi görünüyordu. Ancak DSÖ'nün sahadaki görgü tanıklarının ifadelerine göre bu karar, trajik şekilde henüz bir etki yaratmadı. Şu anda acil ihtiyacımız olan şey, sivilleri daha fazla şiddetten korumak ve barış için ateşkestir."

dso
gazze
israil
hastane
dunya saglik orgutu
Yorum (1)
ömer faruk atay
gazze'de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.suçsuz masum siviller hergün katlediliyor.bu vahşeti şiddetle kınıyorum.her hekim de kınar.bm hemen ateşkes için devreye girmelidir.yürüyüşler sözlü yazılı protestolar iyidir ama bütün dünya ülkeleri ortak tavır alır ise israil de bu terörden vazgeçer.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir