Medimagazin logo

Dr.Kamil Furtun'un vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sona erdi

Hastane çalışanları, Opr. Dr. Furtun'un fotoğrafının yer aldığı "şehidimizi unutmayacağız, unutturmayacağız" yazılı tişörtler giydi.
Dr.Kamil Furtun'un vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sona erdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'un görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesindeki iş bırakma eylemi sona erdi.

Poliklinik hizmetlerinin verilmeye başlandığı hastanede görevli bazı sağlık çalışanlarının, Furtun'un fotoğrafının yer aldığı "şehidimizi unutmayacağız, unutturmayacağız" yazılı tişörtler giyerek mesai yaptığı görüldü.

Hayatını kaybeden Kamil Furtun'un odasındaki eşyaların toplandığı esnada hastaneye kontrol için gelen ve merhum doktorun takip ettiği hastalardan olduğunu belirten İbrahim Hatipoğlu, Furtun'un hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Hatipoğlu, Opr. Dr. Furtun'un kendisini ameliyat ettiğini ve sağlığına kavuştuğunu belirterek, "Çok iyi bir doktordu. İnsani yönüyle de çok yardımseverdi. Onun sayesinde sağlığıma kavuştum. Şimdi kontrole geldim. Ama başka doktora gitmek zorundayım. Çok üzgünüz. Hiç incinmedik ondan, mekanı cennet olsun" diye konuştu.


Olayın geçmişi

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde, 29 Mayıs'ta, hastane koridorunda İsmail K'nın silahla üç el ateş etmesi sonucunda ağır yaralanan Opr. Dr. Kamil Furtun, aynı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Saldırının ardından kaçan zanlı İsmail K. kısa sürede yakalanmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Olayın ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 1 Haziran'da "şifa veren ele vefa" sloganıyla yapılan organizasyon kapsamında 15 dakikalık iş bırakma eylemi yapılmış, Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu da 1 ve 2 Haziran günlerinde iki gün iş bırakma eylemi kararı almıştı.

Öte yandan, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinin yanı sıra kentte iki gün iş bırakma eylemi uygulayan hastanelerde de bugün poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

dr.kamil furtun
sağlıkta şiddet
Yorum (1)
port
Tabipler birliğine göre ameliyat sayısı artmış .Cerrah ların azaltılması için öldürülmesi mi lazım. Tabipler birliği başkanı raşit Tükel i istifaya çağırıyorum
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir