Medimagazin logo

Dokuz doktor gönüllü olarak Cizre’de

Diyarbakır’dan Cizre’ye gönüllü hizmet yapmak için gelen 9 uzman doktor hizmet vermeye başladı.
Dokuz doktor gönüllü olarak Cizre’de
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır Kamu Hastanelerinde görevli 9 uzman doktor, vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha etkin faydalanması için gönüllü olarak Cizre Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Çocuk Cerrahi Doç. Dr. Salim Bilici öncülüğünde bir araya gelen doktorlar, Diyarbakır Genel Sekreterliğine Cizre'de bir hafta gönüllü çalışacaklarını beyan ederek, görevlendirme yapılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren Genel Sekreterlik, doktorlara bir hafta görevlendirme yazdı. Bir haftalık görevlendirme yazılarını alan Anestezi Uzmanı Şahin Yüksel, Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Bülent Kişin, Dahiliye Uzmanı Uzman Dr. Servet Efe, KBB Uzmanı Op. Dr. Ferit Toprak, Kadın Doğum Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Selami Erdem, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Gök ve Çocuk Hastalıkları Uzmanları Uzman Dr. Heybet Tüzün ve Dr. Serhat Samancı Cizre’ye geldi.

Öte yandan, Cizre Devlet Hastanesi Başhekimliği yazılı bir açıklama yaparak, hastanede görevli doktorlar ve Diyarbakır’dan gelen doktorlar tarafından acil ve poliklinik hizmeti verildiğini belirtti.

dokuz
doktor
gönüllü
olarak
cizre’de
Yorum (9)
DR.ERDAL
Hey be.. Türkiye'nin vatansever doktorlarına bakın...Siz böyle oldukça sırtımız yere gelmez arkadaşlar inanın buna.
0
Cevapla
MY
HELAL SİZE...
0
Cevapla
aydin sinal
yalniz anestesi uzmaninin ne doktor titili nede uzmanlik titili var,türkiyede hala anestesi üvey evlat muamelesi görüyor,anestesizlerde eski yesilcam filmlerindeki gibi esas oglanin yanindaki "setrek" rolünü oynuyorlar,acaba bunun böyle olmasinda Türk anestesistlerinin rolü yokmu?hala kendilerini cerrahin emrinde calisan personelmi görüler?yosa kiyakcimi? selam ve sevgilerle
0
Cevapla
agal
eğer o yörenin insanı iseler bir yere kadar dayanabilirler. ama oralı değillerse oranın insanı polis sanıp aracını taşlamaya molotof ile yakmaya başladıkları ilk an görevlendirmeleri bitirirler. cizre şehrinde yaşayan biri olarak şehrin yarısı hendeklerle kapatılmış şehrin %30unda rahat bir şekilde gezebiliyorsun. o da gündüz saatlerinde. şehrin %80inde ya polis özel harekat yada YDGH milisleri var. hepsinin elinde silah var. kazılan hendeklere kurulan bombalar var. geçen hafta emniyetin İHA'larını uçaksavar ile vurdular şehrin merkezinde. UÇAKSAVAR. şehrin içinde. Allah yardımcımız olsun
0
Cevapla
dr.ekrem
Bazı meslektaşlarımdan utanıyorum.Bu gün meslek onuru yerlerde geziniyorsa mesleğimiz itibarsızlaştırılmışsa ve acınacak durumdaysak bunun bir suçlusuda içimizdekiler. Her fırsatta meslektaşına ve mesleki örgütüne saldıran hekimler var.Şimdi yukarıdaki habere konu olan davranışta dalga geçilecek eleştirilecek ne var.Saygı duyun yada susun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir