Medimagazin logo

Doktorun lojmanını yakmak istediler

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde, Güngörmüş Köyü Aile Sağlığı Merkezi ve doktorun lojmanı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılmak istendi.
Doktorun lojmanını yakmak istediler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, Gerger ilçesi Güngörmüş köyünde bulunan aile sağlığı merkezi ve lojman yakılmak istendi. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, köyde bulunan aile sağlığı merkezi ve aynı binanın üst katındaki doktor lojmanına ateş bırakıldı.

Sağlık görevlisi sabah aile sağlığı merkezini açmak için geldiğinde, içeri girildiğini ve tıbbı cihazların yakılmak istendiğini fark etti. Sağlık görevlisi, durumu doktor Muhammet Ali Yanar'a bildirdi. Doktor ile sağlık görevlisi durumu polise bildirmek istediği esnada, sağlık görevlisinin oğlu gelerek, doktorun kaldığı lojmanın yandığını söyledi. Yukarı çıktıklarında lojmanın kapısının altından içeriye yakılmış kağıtların atıldığını gören sağlık görevlileri, alevleri büyümeden söndürdü. Olay yerine jandarma ekipleri çağrıldı.

Aile sağlığı merkezinde daha önce de bir sağlık görevlisi dövülmüştü.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

doktorun
lojmanını
yakmak
istediler
Yorum (4)
acilde
ACİLLERDE DURUM ÇOK KÖTÜ.SIK SIK SALDIRI VAR.ACİL DOKTORU ÖLÜMLE BURUN BURUNA GÖREV YAPIYOR.TÜM BUNLARA KARŞI EK ÖDEME KATSAYISI 1.4 VE ÇOK DÜŞÜK.
0
Cevapla
postenflamatuar
Hükümet çete oluşumuna uzun süre göz yumdu. Göz yummasının nedeni bunların kendisini zor duruma sokmayacağını düşünmesiydi. Şimdi gördü ki bu çete oluşumu kendisine değil kendisini kuran derin devlete bağlıymış, hala ona biat ediyor. Şimdi geç te olsa harekete geçti ve bu eylemler başladı. PKK terörist çetesi ve bağlı kuruluşları (YDG-H gibi illegal yapılardan sivil toplum kuruluşu görünümlü çeşitli yapılara kadar) Doğu ve güneydoğunun insanlarını esir almış. Bunların astığı astık kestiği kestik. Bunun lamı cimi yok. Devlet son sürat bu çetenin üzerine gitmeli ve kürtleri bu başıbozuk takımından biran önce kurtarmalıdır. Devlet bunu isterse kısa sürede başarabilir. Bir Kürt olarak bunları biliyorum görüyorum ve söylüyorum.
0
Cevapla
Uzm tabip
Tamam şiddet tabii ki dursun da sevgili meslekdasim 2-3 cümleden biri katsayı. Yani kaca dayak yeriz kaca hakarete uğrarız? Bu mudur yani? Acil e sözleşme getirildi ama saygınlık habire iniste başaşagi gidiyor.
0
Cevapla
uz.dr.mecburi hizmet
Karsta mecburi hizmet yapıyorum. Devlet kuzey Irak'ı bombalıyor ama asıl tehlike içeride. Kağızman ilçesinde PKK kampları var, halkı tehdit ediyor,tarlalarını elinden alıyorlar. Bu şekilde terör bitmez. Çözüm sürecinde iyice güçlendiler, buralar elden gitmiş...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir