Medimagazin logo

Doktorun hayatını kurtarırken ölümden döndü

ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Serhat Gönenbaba, doktorunu öldürmek için hastaneye geldiğini söyleyen psikiyatri hastası Musa A.'ya engel olmaya çalışırken bıçaklandı. Yaralanan Gönenbaba, aynı hastanede ameliyata alındı.
Kaynak: memurlar.net
Doktorun hayatını kurtarırken ölümden döndü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANTALYA-Olay, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Sabah erken saatlerde hastanenin psikiyatri bölümüne gelen 25 yaşındaki Musa A., burada bir süre oturduktan sonra özel güvenlik görevlisi 28 yaşındaki Serhat Gönenbaba'nın yanına gelip "Doktor N.Y.'yi birazdan öldüreceğim. Burada olursan senin de icabına bakarım" dedi. Gönenbaba'nın sakin olmasını ve kendisine yardımcı olacağını söylemesi üzerine kararından vazgeçmeyeceğini belirten Musa A., özel güvenlik görevlisine tekme tokat saldırdı. Savunma sporuyla uğraştığı için kısa sürede Musa A.'yı etkisiz hale getirip yere yatıran Gönenbaba, arkadaşlarından yardım istedi. Gönenbaba'nın bir an dalgınlığından yararlanan Musa A., cebinden çıkardığı bıçakla özel güvenlik görevlisini kolundan, baldırından ve bacaklarından olmak üzere 4 yerinden bıçakladı. Kaçmak isteyen Musa A., yardım için gelen özel güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Kanlar içinde kalan Gönenbaba, acil servisteki ilk müdahalesinin ardından ameliyata alındı. Musa A. ise gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü.

doktorun
hayatını
kurtarırken
ölümden
döndü
Yorum (3)
postenflamatuar
Arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. Özel Güvenlik polis statüsüne yükseltilmeli, veya uygun olanlar polis yapılmalı. Yoksa güvensizliğin adı güvenlik olur sadece. Saldırgan aklı yerinde olsa da olmasa da hiç bir ceza almayacaktır. Saldırıya uğrayan kişi anca hayati tehlikesi varsa veya hayatını kaybederse tutuklanır. Böyle abidik gubidik yasal düzenlemeler var. Bıçaklama varsa öldürme ağır yaralama amacı vardır ve bu tek başına tutukluluk nedeni olmalıdır. Bir de adam şizofren olsa ömür boyu hapishaneden daha ferrah mekanlarda gözetim altına alınacağına suç işlemesi için tekrar serbest bırakıyor guguk sistemimiz.
0
Cevapla
pratisyen
saldırılar acilde devamlı var.hasta da doktor da perişan.ambulans ile sevk olacak hasta acilde uzun süre bekliyor.konsültasyonlar çok sıkıntılı.acilin döner sermaye katsayısı inadına düşük tutuluyor.bayram demeden gece demeden nöbet var ama döner az.sağlık bakanlığı acilin sıkıntıları ile kesinlikle ilgilenmiyor.
0
Cevapla
H Fatih Çay
Yaralanan arkadaşımız hastanemizde çalışmaktadır. Kendisine büyük geçmiş olsun. Bugün kendi sosyal paylaşım sitesindeki mesajında saldırganın denetimli serbestlikle bırakıldığını belirtmiş. Sağlıkta şiddete karşı yasaların koruyucu ve caydırıcı olmadığının kanıtlarından birisi daha. Umarım doğru değildir haber.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir