Medimagazin logo

Doktoru bıçakladı; 21 günlük tedavisinin ardından savcılıkça serbest bırakıldı

Diyarbakır’da, gittiği aile sağlığı merkezinde Dr. Aziz Tanelçi’yi, kilo vermesi gerektiğini söyleyince bıçakla yaralayan H.E. (39), ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesindeki 21 günlük tedavisinin ardından sevk edildiği adliyede savcılıkça serbest bırakıldı.
Kaynak: DHA - Emrah KIZIL
Doktoru bıçakladı; 21 günlük tedavisinin ardından savcılıkça serbest bırakıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DİYARBAKIR - Kayapınar ilçesindeki Lunapark Aile Sağlığı Merkezi'nde, 25 Kasım günü, şizofreni hastası olduğu öne sürülen H.E. adlı kadın, kendisine kronik rahatsızlığını hatırlatıp kilo vermesi gerektiğini söyleyen Dr. Aziz Tanelçi'yi bıçakla kolundan ve omzundan yaraladı. H.E. ayrıca sedye ve koltuklara da bıçakla zarar verdi.


'Kilo vermelisin' diyen doktoru bıçakla yaraladı


Polis tarafından gözaltına alınan H.E., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede savcıya ifade verdi. Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve uzun süredir ilaç kullandığı iddiaları üzerine Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen H.E., burada yer olmadığı gerekçesiyle, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi.


Diyarbakır'da doktoru bıçakla yaralayan kadın, Ruh Sağlığı Hastanesi'ne sevk edildi


21 günlük tedavinin ardından Diyarbakır'a getirilen ve yeniden adliyeye sevk edilen H.E., savcılıktaki ifadesi sonrası hastaneden verilen rapor dikkate alınarak serbest bırakıldı.

sağlıkta şiddet
diyarbakır
doktor
saldırı
ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesi
Yorum (1)
dr
Belliydi böyle olacağı, acilen yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkması lazım
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir