Medimagazin logo

Doktorlar hastalığına teşhis koyamıyor

Birleşik Krallık’ın Stoke on Trent kentinde yaşayan 16 yaşındaki Marie Harvie isimli genç kız, günde beş kez gözlerinden, kulaklarından ve tırnaklarından kan akmasına neden olan hastalığı ile doktorları şoka uğrattı.
Kaynak: HÜRRİYET - Birce BORA
Doktorlar hastalığına teşhis koyamıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Uzmanlar, tüm çabalara rağmen Harvie’nin hastalığına teşhis koymayı başaramadıklarını ve çektikleri MR ve Tomografi’lerin sıra dışı bir duruma işaret etmediğini söyledi.

Harvie’nin hastalığı nedeniyle bu garip kanamaların yanı sıra migren benzeri baş ağrıları yaşadığı da açıklandı.

İngiliz Sun gazetesine konuşan Marnie, hastalığı nedeniyle sosyal hayatının neredeyse bittiğini ve üniversite eğitimine ara vermek zorunda kaldığını belirterek, “Kanamanın ne zaman başlayacağını bilemiyorum. Bu nedenle de dışarı çıkmıyorum, insanları korkutmak hoşuma gitmiyor” dedi.

"MÜDAHALE EDEMİYORUM"

Marnie, “Kanama başladığında eğer üzerine mendil bastırırsam canım yanıyor. Bu yüzden kanama sona erene kadar hiç müdahale edemiyorum. Kanama genellikle yarım saat sürüyor” dedi.

Doktorlar Marnie’nin 2013 yılında kanlı bir şekilde öksürmeye başladığını ve kanamaların da bu hastalıktan sonra ortaya çıktığını söyledi.

Genç kızın ailesi onun hikayesini gazetelere anlatmaya “belki okuyan bir doktor teşhis koyar” diye düşünerek karar verdiklerini belirtti.

teşhis
teşhis konulamayan hastalıklar
ingiltere
nadir hastalıklar
marie harvie
Yorum (2)
Md
Munchhausen by proxy
4
Cevapla
murat kar
gerçekten böyle bir hasta var ise kanama oluyorsa kanama ya meyil vardır kanama bozuklukları ve buna neden olan hastalıklar taranmalıdır haberi okumakla olmaz tetkik sonuçlarını hemogram koagülasyon yapılmış ise diğer daha ayrıntılı tetkikleri de paylaşması gerekir.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir