Medimagazin logo

Doktordan "tek kişilik" eylem!

Rize-Artvin Tabibler Odası Başkanı Dr. Zelkif Akgül, hastalardan alınan sağlık payını protesto etmek için tek kişilik bir eylem başlattı.
Doktordan "tek kişilik" eylem!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

RİZE-Akgül, Cumhuriyet Caddesi üzerinde, hükümetin vatandaşlardan aldığı sağlık katkı paylarını eleştiren yazıların yer aldığı pankartlar açtı. Akgül, pankartların önünde vatandaşlara konuyla ilgili bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Akgül, “Sağlık bütçesi 2002 yılında 20 milyar dolar civarındayken şimdi 65 milyar dolara çıktı. Son 2 yıldır SGK aracılığı ile vatandaşın cebinden 2 milyar dolar’dan fazla para alındı. Çünkü artan sağlık harcamaları devlete ek yük getirdi. Bu maliyeti kapatmak için daha önce sadece ilaç katılım payı alan devlet muayene katılım payı da alarak arttırdı. Bu paranın tahsilatı dikkat çekmesin diye hastanelerden değil eczanelerden yapıldı. Vatandaş da cebinden çıkan paranın farkında olmadı” dedi. Akgül, hastanelerin satılmak istendiğini belirterek, “Hastaneleri satma yasası olarak kamu hastaneleri yasası hazırlanarak meclis alt komisyonundan sessiz sedasız geçirildi. Genel kurulda 4. sırada beklemekte. Seçimden hemen sonra çıkartılacaktır” diye konuştu.
Akgül, açıklamasında hükümetin hastalardan katkı payı almaktan vazgeçmesini istedi. Çevredeki vatandaşlar doktorun tek kişilik eylemine destek vererek, eyleme destek olmayan doktorları kınadıklarını belirttiler.

doktrdan
"tek
kişilik"
eylem!
Yorum (8)
gölgelice
Sayın meslektaşım, başka bir sorun bulamadın da bunu mu buldun. Herkes kendi hakkını arasa daha iyi olmaz mı?
0
Cevapla
demir demir
eylem yapan arkadaşa helal olsun diyorumda şu cümleye takıldım..çevredeki vatandaşlar doktorum tek kişilik eylemine destek vererek eyleme destek olmayan doktorları kınadıklarını belirttiler...ee grev yaparken niye destek olmuyosunuz ozaman..size yarasında yeterkii..bi doktor sizin için eylem yapıyo..kınayacağınız ve kına yakacağınız başka yerler varken gene doktorları kınıyolarlar..olaya bak..
0
Cevapla
tıp doktoru
Hocam dikkat et, beyaz önlük görüp birisi saldırmasın.
0
Cevapla
Dt.Ali
Sizi canıgönülden destekliyor ve tebrik ediyorum.Gerçekleri vatandaşa anlatmalıyız.
0
Cevapla
dr yalçın
helal olsun arkadaşımıza.yalnız çevredekşi vatandaşlar eyleme katılmayan dr ları kınayacaklarına eyleme kendileri destek versinler.bu durumda bile dr ları suçlayabilmişler ya daha ne diyeyim.oylarıda huzur içinde akp ye verirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir