Medimagazin logo

Doktora sözlü taciz iddiası

Mardin Devlet Hastanesinde görevli bir doktora sözlü tacizde bulunulduğu iddia edildi.
Doktora sözlü taciz iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Mardin Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası Mardin Şubesi, sağlık çalışanları ile birlikte Devlet Hastanesi önünde  toplanarak saldırıyı kınadı.  

Basın açıklamasını okuyan Mardin Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Erol, son zamanlarda  sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiziksel şiddetin arttığını öne sürdü.

Meslektaşlarına yönelik yapılan bütün saldırıları kınadıklarını belirten Erol şunları söyledi:

" Sağlıkta dönüşüm sürecinde vatandaş memnuniyeti odaklı ve bireye doktor seçmede sınırsız özgürlük tanınan sistemde, sağlık çalışanlarının güvenliğini tamamen göz ardı edilmiş, vatandaşa 24 saat ayağınıza doktor gönderiyoruz denilmiş, her yere şikayet kutuları konularak ve alo şikayet hatları açılarak vatandaş her fırsatta şikayet etmeye özendirilmiş, bazı bireylerin bu özgürlüğü sağlık personeline hakaret ve şiddet uygulama özgürlüğüne kadar vardırmasına yol açılmıştır.

 Son olarak Mardin Devlet Hastanesinde Beyin cerrahi uzmanı Dr. Rabia Tarı'ya sözlü taciz uygulanmıştır. Mardin Tabip odası olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra etmeye çalışan hekimlerimizin sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. "

Doktor Rabia Tarı ise hasta ve hasta yakının sırası gelmediği halde içeriye girdiğini, sırasız hasta alındığını öne sürerek kendilerine sözlü tacizde bulunduğunu kaydetti.

Grup daha sonra dağıldı.
 

doktora
sözlü
taciz
iddiası
Yorum (3)
muratbas
Doktorların başına ne geliyorsa egoları yüzünden geliyor.Hastanenin sahibiymiş gibi davranırsan bunlar olur.Bu olan olayda buna bir örnek ben görmememe rağmen olayın nasıl geliştiğini tahmin edebiliyorum.Doktor içeri girenlere müdehale etmeye çalışmıştır dışarda bekleyin diye sonuçta hastama bakmıyorsun diye zombilerde saldırmışlardır.Bu olayda sonucu değiştirecek birkaç yöntem kullanmış olsaydı durum böyle olmazdı 1.yol içerdeki hastanın yakınına hastanı muayene etmek istiyorum ama içerdekiler bırakmıyor deseydi içerdeki hasta yakını sürünün geri kalanını saldırı yolu ile dışarı çıkarırdı sende çayını içer izlerdin 2.yol hastalarla hiç konuşmadan bilgisayar elemanına güvenliği arattırıp boşalttırabilirdin 3. yol benim en sevdiğimdir baktığım hasta dışındakilere hayalet gibi davranırım duymam bakmam göz teması kurmam hatta içlerinden bile geçebilirim.çok şaşırıyorlar olayı anlayamıyorlar:) 4.yol başını asla kaldırma bütün hastaları içeri al konuşma sadece şikayetin ne bu tahlili yaptır bu ilacı kullan şu bölüme git de sorulara evet hayır dışında ikinçi kelime ekleme yerinden kalkma. verilen teknikler yılların tecrübesi ile denenmiş ve etkinliği kesin olarak kanıtlanmıştır.Hasta yakını şiddetine karşı kesin çözümdür.ARKADAŞIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMLE...
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Rabia kardeşim beyinler maalesef değişmiyor.....eşeğe altın semer takarsan eşek yine eşektir........
0
Cevapla
A.K.
Hayatında verginin ''v'' sinini bilmeyen(ama altında en son arabalar var,fakir falan değil),elektriğini bile kaçak kullanan adama vermişsin birer yeşilkart,göndermişsin hastaneye.E senin onun ödediği vergiye ihtiyacın yok ki!Nasıl olsa kamber efendilerin(bizim gibi) çalışıp vergileri daha maaş almadan kesiliyor.SENİN ONUN 4-5 YILDA BİR VERDİĞİ OY'UNA İHTİYACIN VAR.Adam kasım kasım kasılıyor,efeleniyor.Arkamda devlet var diyor.Bi de ''senin maaşını ben veriyorum demiyorlar mı,gülmekten katılıyorum...Şu bir gerçek,Devlet Hastanelerinin %99'u yeşil kartlı.Memur v.s özel hastaneye gidiyor.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir