Medimagazin logo

Doktora silahlı tehdit

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne tedavi için gelen emekli polisin, kendisiyle ilgilenilmediğini öne sürerek acil serviste doktorlara silahlı tehditte bulunduğu iddia edildi. Doktorlar, olayı hastane önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.
Doktora silahlı tehdit
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Acil Servis önünde düzenlenen basın açıklamasında doktorlar adına açıklamayı okuyan Uzman Doktor Başak Bayram, dün gece elinde çok sayıda cam kesiği olan 47 yaşındaki emekli bir polisin, acil servise başvurduğunu belirtti.

Acil servise kabul edilen emekli polisin, hastaların da bulunduğu ortamda kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek silahını çıkardığını, doktorlar ve diğer personele yönelttiğini öne süren Bayram, güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle şahsın elindeki silahın alındığını ifade etti.

Şahsın tedavisinin daha sonra kendisine silah doğrultulan doktorlar tarafından yapıldığını söyleyen Bayram, ''Allah'a şükür ki o silah, dün gece ateşlenmedi ve herhangi bir sağlık çalışanına, hastaya ya da hasta yakınına bir şey olmadı. Tedavisinin ardından karakolda ifadesi alınan şahıs, serbest bırakıldı.

Şahıs, bugün yine hastaneye gelip doktorları tehdit edebilir, başladığı eylemi bitirebilir. Çünkü doktoru çalıştığı yerde silahla tehdit etmenin hemen tutuklanmak gibi bir cezası yok. Çalışma ortamımızda can güvenliğimizin sağlanmasını, sağlık çalışanına şiddet uygulayanların hemen cezalandırılmasını istiyoruz.''

Bayram, hastane yönetiminin olay anını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini vermediğini de öne sürdü. Açıklama sonrası doktorlar, hastane yönetimini alkışlarla protesto etti.

doktora
silahlı
tehdit
Yorum (14)
se
Silahını ateşleseydi bu gün bir faciadan bahsediyor olacaktık, ancak savcılık bu şahsı serbest bırakabiliyor, en azından silahına el koysalardı..
0
Cevapla
Frankie Bellevan
devletin emekli polisi de bunu yaparsa artık diğerlerine ne demek lazım? madem ki durum bundan ibaret,talep eden doktorlara da silah taşıma ruhsatı verilmeli. böyle mesleğin allah belasını versin. memleket suriye'den beter olmuş. 10 yılda gelinen noktaya bak.
0
Cevapla
MESUT ÖZSOY
YARGIÇLAR ,SİYASETÇİLER, ZENGİNLER HARİCİNDE HERKES ,HERTÜRLÜ SALDIRIYA UĞRAR ,DEVLET SEYREDER , SAKIN BU AYRICALIKLI SINIFA DOKUNMAYIN. ONLAR TOPLUM ÜSTÜ VARLIKLAR. DR. A BU ZULMÜ REVA GÖRÜP SESSİZ KALANLARIN ALLAH ..... VERSİN.
0
Cevapla
ihsan
Bu adamlar nasıl 47 yaşında emekli oluyor. Keriz devlet 40 yıl da beslesin bu emeklileri.
0
Cevapla
Mrperformans
Ben şahsen artık hastaneye bıçak ve biber gazı ile geleceğim. Eğer tedbir alınmaz ise silah taşıma ruhsatı isteyeceğim. Artık sözün bittiği yerdeyiz
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir