Medimagazin logo

Doktora saldırı bu kez Çorlu'da

Çorlu Devlet Hastanesi'nde, hastanın saldırısına uğradığını ileri süren doktor, şikayetçi oldu.
Doktora saldırı bu kez Çorlu'da
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, Çorlu Devlet Hastanesi'nde tek kardiyolog olarak çalışan Dr. Fatih Çavdar (34), poliklinikte bir hastasını muayene ettiği sırada, H.U'nun (50) içeri girerek kendisine hakaret ettiğini ve fiziksel saldırıda bulunduğunu ileri sürdü. Çavdar, Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne giderek H.U'dan şikayetçi oldu.

Dr. Çavdar daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kadın hastasını muayene ettiği sırada içeriye daha önce tanımadığı H.U'nun girdiğini belirterek, "Elindeki reçeteyi bana uzattı. 'Bana psikiyatri servisinde reçete yazıldı buna bakacakmışsınız' dedi. Ben de içerde hasta olduğunu dışarda beklemesini söyledim. Bana hakaret ettikten sonra çıktı gitti. Daha sonra tekrar odaya gelerek bana fiziksel saldırıda bulundu" diye konuştu.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorlu Devlet Hastanesi'ne geçici bir süre için başka bir kardiyolog gönderdiklerini söyledi.

Olay sonrası Dr. Çavdar'ın 7 gün rapor aldığını anlatan Şen "Bu konuyu da ben birebir kendim takip ediyorum. Konuyla ilgili bakanlığa da bilgi verildi. Avukatlarımız yargıya intikal etmiş olan bu konuyu takip ediyor. Şiddete maruz kalan Çavdar, Çorlu Devlet Hastanesi'nde tek kardiyolog olduğu için yarından itibaren Tekirdağ Devlet Hastanesi'nden geçici bir kardiyolog görevlendiriyoruz" dedi.
 

doktora
saldırı
bu
kez
çorlu'da
Yorum (3)
Frankie Bellevan
meslektaşımıza geçmiş olsun.yapacağı şey basitti.muayenesini yaptığı kadın hastanın mümkünse bir erkek yakınına H.U'yu şikayet edecek ve bir sapığın muayeneyi engellediğini hatta muayeneyi H.U'nun kendisinin yapmak istediğini,H.U'nun böyle bir talebinin olduğunu hasta yakınına söyleyip olaya biraz da ajitasyon sosu ekleyecek sonra da kenara çekilerek kantinden acele söylediği türk kahvesini höpürdete höpürdete içerken enstantaneleri büyük bir keyifle izleyecekti. yazık bu seferlik fırsatı kaçırmış.ama fazla da üzülmesin eline yine fırsat geçer.hastanelerde fırsatlar bitmez.bir daha ki sefere soğuk kanlı davransın ve mutlaka bu taktiği uygulasın. buna literatürde kırdırma yöntemi diyoruz.
0
Cevapla
drovuz
geçmiş olsun, sağlık müdürlüğüde işgüzarlık yapıp hemen geçici görev yaptırmasaydı keşke. koskoca çorluda 1 kardiolog var onuda darp ediyorlar, bari birkaçgün kardiologsuz bıraksaydınız belki akıllanırlardı (polyanacılık oldu, akıllanmazlaaaaar)
0
Cevapla
doc ruhi
Doktor da robot gibidir, kırılır,tamire gider, yerine geçici olarak yenisi konur.Sağlık Müdürü'nün açıklamaları empati ve insanlıktan yoksun, hemen geçici göreve vurgu yapmış, önemli olan güruhun daha fazla ajite olmaması ya.Doktor adına bir üzüntü kırıntısı bile yok ifadelerinde.Vurun kırın,elimizde bunlardan çok,siz yeterki memnun olmaya devam edin şeklinde açık bir mesaj.Yazık bize...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir