Medimagazin logo

Doktora raporu değiştir baskısı

Yalova'da 'astım hastasıyım' demesine karşın polisin biber gazı sıkması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Çayan Birben'in (30) doktorları ölüm nedenini "biber gazının neden olduğu stres, stresin yol açtığı hipertansiyon sonucunda beyin baloncuğunun patlaması" olarak açıkladı. Doktorlara raporu değiştirmeleri konusunda baskı yapıldığı ileri sürüldü.
Kaynak: CUMHURİYET
Doktora raporu değiştir baskısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yalova’da “astım hastasıyım” demesine karşın polisin biber gazı sıkması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Çayan Birben’in (30) doktorları ölüm nedenini “biber gazının neden olduğu stres, stresin yol açtığı hipertansiyon sonucunda beyin baloncuğunun patlaması” olarak açıkladı. Doktorlara raporu değiştirmeleri konusunda baskı yapıldığı ileri sürüldü. Birben’in yakınları hasta gence zamanında tıbbi müdahalede bulunulmadığını, olayın peşini bırakmayacaklarını belirtti.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın akrabası olan anne Yücel Birben, “Oğlum, ne olursun Çayan’ım beni böyle çaresiz bırakma” diye feryat etti.

İnce Twitter’dan duyurdu

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise ölümün biber gazından olduğu yönünde açıklama yapan doktorlara baskı yapıldığı iddiasını Twitter’dan duyurdu. İddiaları doğrulayan Oktay Üst, “Hemşireler Çayan’a verilen raporla ilgili doktorlara baskı yapıldığını bize söyledi. Doktorlardan ölümün biber gazından olmadığına dair rapor vermeleri istenmiş. Neredeyse bütün Emniyet burada. Bu işin peşini bırakmayacağız, Hopa’da da Metin Lokumcu biber gazı nedeniyle öldü. Bu gaz insan sağlığına zararlı, bu son olsun. Başka insanlar ölmesin. Hakkımızı arayacağız, gerekirse AİHM’e gideceğiz” dedi.

Ailesi suç duyurusunda bulundu

Ailenin avukatı Melike Korkmaz ise konuyla ilgili Yalova Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti. Korkmaz, “Adli Tıp raporunu bekleyeceğiz. Kesin ölüm nedeni belirlenecek. Doktorlar, hastanın beyin ölümünün biber gazından kaynaklanmış olduğunu açıkladı. Ama doktorlar üzerinde baskı var” dedi.

doktora
raporu
değiştir
baskısı
Yorum (1)
a.s
Saçma sapan bir rapor. Normal doktorlar asla böyle rapor yazmaz. Bu raporu yazanın kimin hesabına böyle yazdı belli değil.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir