Medimagazin logo
Doktor rezaleti!
Avrupa Atletizm Şampiyonası'na giden milli takımda doktor bulunmaması dikkat çekti. Son olarak dün üç bin engellide sakatlanan Türkan Erişmiş, yarış sonrası zor anlar yaşadı
Doktor rezaleti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Avrupa Atletizm Şampiyonası'na giden milli takımda doktor bulunmaması dikkat çekti. Son olarak dün üç bin engellide sakatlanan Türkan Erişmiş, yarış sonrası zor anlar yaşadı


Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılan milli takımda sakatlanan sporcular her geçen gün artarken, kafilede doktor olmaması nedeniyle atletler zor anlar yaşıyor.
Elvan Abeylegesse'nin 10 bin metreyi sakatlanarak bırakmasının ardından dün de 3 bin engellide yarışan Türkan Erişmiş, sağ baldırından sakatlandı. Yarış sonrası büyük bir acı yaşayan Erişmiş'e kafilede doktor bulunmadığı için ilk müdahalesini stadyumdaki sağlık görevlileri yaptı. Topallayarak stattan çıkmaya çalışan ve hareket etmekte zorluk çektiği için olduğu yere yığılan milli atletin baldırını bandaja alan görevli, sporcumuza "doktorun nerede?" diye sordu. Türkan da "Türkiye'de" yanıtı verdi. Bunun üzerine görevliler, milli atlete doktor bulmak istedi. Antrenörü Ali Çelik ise bu sırada her şeyden habersiz ısınma sahasında Erişmiş'i bekliyordu. Milli sporcu Elvan'ın gittiği uzmana görüneceğini söyleyerek görevlilerin yanından ayrıldı.

Antrenörüm 'koş' dedi
3 bin metre engelli yarışının ilk bir metresinde ağrı duymaya başladığını söyleyen Erişmiş, yarışı antrenörü Ali Çelik istediği için bitirmek zorunda kaldığını, bunun da ağrılarını daha da artırdığını söyledi. Göteborg'da dün piste çıkan Selahattin Çobanoğlu'nun da sağ baldırında çekme meydana geldi. Genç atlet de iyi tedavi olamamaktan yakındı. Göteborg'a tarihin en başarılı sonucunu almaya gelen milli takım kafilesinde 15'i atlet olmak üzere toplam 27 kişi bulunmasına rağmen doktor veya sağlık görevlisi bulunmaması dikkat çekti.


Milliyet
doktor
rezaleti!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300