Medimagazin logo

Doktor Öz, TIME'a kapak oldu

ABD'de 'sağlık gurusu' olarak ün kazanan, 'Dr. Oz' isimli programıyla izlenme rekorları kıran doktor Mehmet Öz, dünyanın en saygın dergilerinden TIME'a kapak olan 8. Türk oldu.
Kaynak: HÜRRİYET
Doktor Öz, TIME'a kapak oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Time’ın bu haftaki kapağında, doktor Mehmet Öz, hasta Mehmet Öz’ü muayene ederken görülüyor. Daha önce Forbes’ın en etkili ünlüler listesinde yer alan Mehmet Öz, haftalık 4 milyon tirajlı Time Dergisi’nde “Kanser korkumdan neler öğrendim” başlıklı makale kaleme aldı. 
 
İyi doktor, kötü hastayım 
Hürriyet'ten Razi Canikligil'in haberine göre Öz, makalesinde geçen sene yaşadığı kolon kanseri korkusunu anlattı. 50’nci yaş gününde yaptırdığı check-up sırasında kolon kanseri şüphesinin ortaya çıktığını, daha sonra ameliyat geçirdiğini yazan Öz, şöyle konuştu: “Ünlü bir doktorum. Milyonlarca insana tavsiyelerde bulunuyorum. İyi bir doktor olmaktan, iyi bir aile babası olmaktan gurur duydum ama aslına bakarsanız kötü bir hastayım. 
 
Dr. Öz’den sıradan Bay Öz’e dönüşme deneyimi bana hem kendimle ilgili hem hastalarımla ilgili çok şey öğretti.” Mehmet Öz, geçen yıl da Women’s World Dergisi’ne kapak olmuş, o sayı 7 milyon adet satarak rekor kırmıştı.
doktor
öz
time'a
kapak
oldu
Yorum (8)
Osman D
Bu adam için ne diyeceğimi bilemiyorum. Time a kapak olmak bazıları için bir başarı sayılabilir. Ama bana göre önceleri iyi bir kalp cerrahisi profesörü idi. Saygı duyuyordum. Ancak daha sonra kendini amerikan medya sistemine fazla kaptırdı. Bence bu alandan kazanacağı paraya fazla da ihtiyacı olmadığı halde, kendi alanı ile ilgisi olmayan tıbbi konular hakkında (prostat, meme hastalıkları, artrozlar, vs. gibi) bile proğram yaparak kendini düşürdü. Ben onun yerine olsam köşemde ağırlığımla oturur, bir DeBakey, Cooley veya Björk gibi saygınlığımla bu dünyaya elveda derdim. Şu anda bu haliyle tam bir medya maskotuna döndü. Gerek dünya kalp cerrahisi camiasında, gerekse de benim gözümde değerini iyice yitirdi. Ne diyelim? Allah selamet versin. Saygılarımla.
0
Cevapla
ahmet yılmaz
türkiyedeki doktorlara örnek olması dilegiyle.türkiyede diploması olupta kalitesi düşük o kadar çok dr varki.
0
Cevapla
mehmet demirci
mantar gibi tıp fakültesi açılırsa daha çok kalitesi düşük doktor görürsünüz avukat bey, hem bu sizin işinize yarar malum malpraktis davaları, ama şunu da eklemeden geçemeyeceğim bu kalitesizlik dediğiniz şey, türkiyedeki bütün meslek grupları için geçerli değilmi buna avukatlıkta dahil... hem bu doktorlara eğitim verdilerde onlarmı almadı acaba değil mi...bunuda düşünmek lazım...
0
Cevapla
Alp tural
Osman kardesim, kedi ciger olayi size hatirlatiyor?
0
Cevapla
Salih Hekim
Küçükken hep avukat olmak isterdim. Gelin görün ki ancak Hacettepe'den mezun olup doktor olabildim. Kader kısmet işi, demek ki ancak bu kadarına gücüm yetiyormuş.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir