Medimagazin logo
Doktor her yerde doktor...
<p> Üsküdar&#39;dan vapura binen Mustafa Ersoy, iskeleden uzaklaştıktan sonra kendini boğazın serin sularına bıraktı. Denize atlayan iki genç tarafından vapura çıkartılan Ersoy&#39;a, bir kadın doktor müdahale ederek yaşama döndürdü</p>
Doktor her yerde doktor...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL(CİHAN)- Üsküdar'dan vapura binen Mustafa Ersoy, iskeleden uzaklaştıktan sonra kendini boğazın serin sularına bıraktı. Denize atlayan iki genç tarafından vapura çıkartılan Ersoy'a, bir kadın doktor müdahale ederek yaşama döndürdü.


Üsküdar-Eminönü arasında sefer yapan İDO'ya bağlı "Aydın Güler" isimli yolcu vapuru Üsküdar iskelesinden uzaklaştıktan sonra bir kişi kendini denize bıraktı. Vapurda bir anda panik yaşanırken, yolcular kaptanı uyararak durmasını sağladı. İntihar için denize atlayan Mustafa Ersoy(39)'u kurtarmak için iki genç denize atladı. Boğazın serin sularında boğulmak üzere olan Ersoy'u yakalayan gençler, vapura çıkarttı. Bilinci kapalı olan Mustafa Ersoy'un bu dakikadan sonra şansı döndü. Vapurda bulunan bir kadın doktor hemen Ersoy'a ilkyardım müdahalesi yaptı. Bir hemşirenin de yardımıyla Ersoy'un soluk yolunu açık tutmaya çalışan kadın doktor, bir yandan da suni solunum yaptı.

Ersoy müdahale sonucu yeniden nefes almaya başladı. Bu sırada kaptan da vapuru Eminönü'ndeki Üsküdar İskelesi'ne yanaştırdı. Vapurdan alınıp iskele önüne çıkartılan Ersoy'un üzeri battaniyelerle örtüldü. Olay yerine ulaşan sağlık görevlileri, hemen genci ambulansa taşıdı. Bu sırada Ersoy'u hayata döndüren kadın doktor, sağlık görevlilerine hastanın durumu hakkında bilgi verdi. Ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim Araştırma Hastanesi'ne götürülen Mustafa Ersoy'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. İntihara kalkışan gencin hayatını kurtaran kadın doktor ise basın mensuplarının sorularını "İşe geç kaldım" diyerek cevapsız bıraktı. İsmini dahi vermeyen mütevazi doktor hızla iskeleden uzaklaştı.

Bu arada şahsın denize atladığını gören ve kaptanı bağırarak uyardığını söyleyen bir kişi yaşananları anlattı. Şahıs atladıktan hemen sonra kaptanı durdurduklarını belirten görgü tanığı, "İki genç kendi hayatlarını tehlikeye atıp suya atladı. Vapura çıkardıktan sonra da bir kadın doktor müdahale etti. Suni solunum yaptı ve hayata döndürdü. " diye konuştu.

doktor
her
yerde
doktor...
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300