Medimagazin logo

Doktor ağabey, meslektaşı olan kardeşini kurtarmak için Erciş'e gitti

Erciş depreminde enkaz altında kalan ve haber alınamayan kardeşini kurtarmak için İstanbul'dan gelen doktor, arama kurtarma ekiplerine katılarak kardeşini ölü veya yaralı olarak bulmaya çalışıyor.
Doktor ağabey, meslektaşı olan kardeşini kurtarmak için Erciş'e gitti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erciş merkez, Erciş Yurt Müdürlüğü karşısında bulunan Erciş Tedaş lojmanları enkazında bulunan kardeşi Aile hekimi Ramazan Balkan'ı kurtarmak için İstanbul'dan Erciş'e gelen ve kardeşi gibi doktor olan Mehmet Balkan, arama ve kurtarma ekiplerine katılarak kardeşini aramaya başladı.

Arama çalışmalarına bizzat kendisi katılan doktor Mehmet Balkan, kardeşini aramak için çok acil hitli ihtiyaçları olduğunu ama ciddi ekipman eksiği nedeni ile arama çalışmaları zaman zaman aksamalar yaşandığını belirterek, "Kardeşim kendisini kurtarmak için arkadaşına mesaj atmış. Beni kurtarın diye, arkadaşı hastanede. Ben daha fırsat bulup gidip kendisi ile görüşemedim. Dün akşamdan beri kardeşime ulaşmaya çalışıyoruz. Ama maalesef malzeme eksiğinden odaklanamıyoruz. Ekipler geliyor çok sayıda. Buraya her kurumdan ekip gelmiş. Ama malzeme yetersizliği var. Ben kardeşimin yaşadığına inanıyorum. Ama hitli sıkıntısından çalışma yapamıyoruz. Bu bir sürü yerde aynı sıkıntı akut ekibi ile görüştük bir şeyler ayarlamaya çalışıyorlar. Çalışmalara kendi imkanlarımla katıldım. Kardeşimi kurtarsam da kurtaramazsam da ben burada sonuna kadar kalacağım. En son 4 gün önce görüştüm" dedi.

doktor
ağabey
meslektaşı
olan
kardeşini
kurtarmak
için
erciş'e
gitti
Yorum (1)
Dr. Jane Doe
Vefat edenlere, enkaz altında kalanlara, sakatlananlara bir bakın Allah aşkına! Ya öğretmen, hemşire, ya doktor, asker! Var mı bir tek holding sahibi çocuğu, var mı bir tek Reina'da, Cahide'de eğlenen ''işadamı'' vatandaş? YOK! Onlar oralara uğramıyor bile. Maalesef sadece asker, doktor, hemşire, öğretmen, ebe, ziraatçi, memur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir