Medimagazin logo

Doktor adaylar sektörün sorunlarını Meclis'te çözecek

"Hayde" şarkısıyla sektördeki sıkıntıya dikkati çeken doktorlar, çözüm için siyaseti seçti
Kaynak: YENİ ŞAFAK
Doktor adaylar sektörün sorunlarını Meclis'te çözecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Farklı kesimlerden sağlık çalışanları ilk kez 24. Dönem milletvekili seçimleri öncesi rekor düzeyde adaylıkla seçim yarışına başladı. Toplam 151 sektör temsilcisinin aday listelerindeki dağılımında ise AK Parti ve MHP başı çekti. AK Parti ve MHP 6'şar eczacı ve 51 doktorla ilk sırada yer alırken, 19 doktor ve 18 eczacı da CHP'den aday oldu. Geçen dönem aday listelerinde 97 doktor yer bulabilmişti.
MÜSİAD Sağlık Sektörü Temsilcisi AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adaylarından Dr. Sadık Danışman da farklı siyasi partilerden de olsa sektör temsilcilerinin bu dönem sayıca fazla olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Adayların tamamının meclise gidemeyeceğini de hatırlatan Danışman, "Meclis içinde sektörle ilgili sıkıntılarla, yine sektörün içinden gelen eczacı, doktor gibi temsilcilerin ilgilenecek olmasını önemsiyorum. Kişisel olarak ben AK Parti 3. Bölge adayıyım. Seçilirsem öncelikle aile hekimliği üzerine çalışmak istiyorum. Yine hastane sayısını artırmak da önceliğim olacak" diye konuştu.
doktor
adaylar
sektörün
sorunlarını
meclis'te
çözecek
Yorum (3)
cumi
sizler sağlık personelinin bir sorununu çözün bende istediğiniz hayvan gibi ses çıkaracam.gidin cahil vatandaşlara boş vaadlerde bulunun bizi rahat bırakın.seçimlerden sonra boyunuzun ölçüsünü göreceğiz.azıcıkta olsa varolan haklarımızı elimizden almayın sizden başka birşey beklemiyoruz
0
Cevapla
op.dr.
sanki biz bu ülkede yaşamıyoruz ve siyasetten de anlamıyoruz.siz ancak kendi aranızda gün yapar gibi çay içer havadan sudan sohbetler edersiniz.ha bu arada sağlıkla ve sağlıkçılarla ilgili sorunlar ne mi olur?parti başkanlarınız ne derse o olur.
0
Cevapla
performans
Performansı kaldırsınlar ve tam süre çalıştıktan sonra ikinci iş yapabilelim yeter.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir