Medimagazin logo

Doğumda unutulan gazlı bez 2 yıl sonra fark edildi, Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı

Antalya'da 2 yıl önce doğum sırasında Y.S.'nin (32) vücudunda 30 santimetrelik gazlı bez unutulmasına ilişkin hastane ve doktor hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı
Kaynak: DHA
Doğumda unutulan gazlı bez 2 yıl sonra fark edildi, Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kentte yaşayan Y.S., 2021'de kızını dünyaya getirmek için özel hastanede doğuma girdi. Burada sezaryenle doğumu gerçekleştirilen kadın, taburcu edildiği gün kusma ve ağrı şikayetiyle tekrar aynı hastaneye başvurdu. Bağırsaklarındaki sıkıntı nedeniyle 12 gün hastanede yatan Y.S., bu süreçte dünyaya getirdiği kızından da ayrı kaldı. Annesinin emziremediği bebek, mamayla beslendi. Taburcu edilmesinden 2 gün sonra Y.S.'nin doğum sonrası atılan dikişlerinden iltihap akmaya başladı. Tekrar hastaneye başvuran Y.S.'ye, doğumu yaptıran doktor D.A., iddiaya göre durumun normal olduğunu, iltihabın zamanla biteceğini söyledi.

2 yıl sonra fark edildi

Hastaneden ayrılan Y.S.'nin 2 yıl boyunca ara ara ağrıları ve iltihap akıntısı devam etti. Bu sürede başvurduğu hastanelerde sonuç alamayan kadın, ağrıyla geçen 2 yılın ardından 2 ay önce Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Burada yapılan kontrolde, doktor tomografi istedi. Çekilen tomografide, Y.S.'nin vücudunda doğum sonrası unutulan sargı bezi görüldü. İhmal nedeniyle 2 yıldır yaşadıklarından dolayı şoke olduğunu belirten Y.S.'nin vücudundaki 30 santimetrelik gazlı bez ameliyatla çıkarıldı. 

Olayla ilgili dava açmaya hazırlanan Y.S.'nin durumunun gündeme gelmesinin ardından, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, hastane ve doktor D.A. hakkında inceleme başlattı.

Doğumda vücudunda unutulan gazlı bez, 2 yıl sonra fark edildi


 

antalya
dogum
gazli bez
il saglik mudurlugu
Yorum (4)
yandalcı
olabilir böyle şeyler
8
Cevapla
Derya deniz
i̇ki yıl önce unutulduğu ne malum
Cevapla
hüdhüdkuşu
hasta ameliyattan sonra 2 yıl karın ağrısı ve akıntı şikayetleri ile doktorlara başvuruyor. bir ultrason istenmez mi?
1
Cevapla
Yorumsuz
büyütülecek bir durum yok. sanki heryer herşey mükemmel de bi gazlı bez sıkıntı.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir