Medimagazin logo

Dizilerdeki organ mafyasına baskın

Sağlık Bakanlığı, dizileri takibe aldı. Bazı sahnelerin halkı ürküterek organ bağışlamaktan alıkoyduğunu tespit eden Bakanlık, senaristlere eğitim verecek.
Kaynak: STAR - Ahmet Fatih Erturan
Dizilerdeki organ mafyasına baskın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda dizilere sıkça konu olan organ bağışı konusunu takibe aldı. Dizilerde organ mafyası ve nakilleri ile ilgili konuların işlenmesinin halkı tedirgin ettiğini ve bağışa engel olduğunu tespit eden bakanlık, dizileri incelemeye aldı. Böylece bakanlık bünyesinde oluşturulacak bir ekip dizileri izleyecek ve organ nakli ile beyin ölümü gibi konularda yanlış bilgilendirme ve organ mafyası konusu işlenen dizilerin senarist ve yapımcıları ile bir araya gelerek doğru bilgileri aktaracak. Böylece halka organ nakli ile ilgili doğru bilgilerin aktarılması planlanıyor.

 

Beyin ölümü eğitimi verilecek

Bununla birlikte halkın beyin ölümü ile ilgili doğru bilgilendirilmesi sağlanmak üzere, başta yoğun bakım çalışanları olmak üzere hekimler ve din adamlarına eğitim verilecek. Bu çerçevede öncelikle yoğun bakım çalışanlarına beyin ölümü, donör takibi ve yakını ölen aileleri bağışa ikna edebilmek için iletişim eğitimi verilecek. Böylece toplumda beyin ölümünün gerçek anlamının anlaşılabilmesi sağlanacak.

dizilerdeki
organ
mafyasına
baskın
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir