Medimagazin logo

Diyarbakır'da sahte rapor operasyonu

Diyarbakır’da sahte rapor operasyonu düzenlendi. Aralarında profesörlerin de bulunduğu 16 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Kaynak:
Diyarbakır'da sahte rapor operasyonu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır'da hükümlülerin hastanede kalış sürelerinin uzatılması amacıyla "sahte sağlık raporu" düzenledikleri gerekçesiyle 7'si doktor 16 kişi gözaltına alındı.

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır ve bazı illerdeki açık ceza infaz kurumlarından Diyarbakır'a izinli gelen hükümlülerin hastaneye yatışlarıyla ilgili iddialar kapsamında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yürütülen soruşturma kapsamında eylemlerine göre rüşvet, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarına karşı dolandırıcılık iddiasıyla Diyarbakır'da görev yapan 7 doktor, 2 memur, 2 suça aracılık eden sivil vatandaş, 7 infaz koruma memuru olmak üzere 18 kişi hakkında soruşturma başlatılmış olup bu kişilerden 16'sı gözaltına alınmıştır. Adreslerinde bulunamayan 2 kişinin de yakalama çalışmaları devam etmektedir."

diyarbakır'da
sahte
rapor
operasyonu
Yorum (3)
Cemalettin Tunçkaya
Eğitimsiz toplumlarda olağan bir sonuç.Hemen hemen her birey oturduğu koltuğu ranta dönüştürme peşinde.Bir devleitn çöküşünde esas etken memurlardır.Kanunların açığını bulup ranta dönüştürüler.
0
Cevapla
ali veli
bende cezaevine bakan bir hekimim, ilk zamanlar mahkumlardan hastane polikliniklerine sevk isteyenler oluyordu, gereksiz sevkleri engelledim, tehdit ettiler korkmadım, adam yollayıp seni mutlu ederiz dediler kovdum. Direndim ve dayandım çok şükür başıma birşey gelmedi ve herkes kişiliğimi öğrendiği için artık bu türde teklifler olmuyor. ama korkup istediklerini yapabilirdim. bu haberde geçen bazı şahıslar istemeden korkuylada bu işte yer almış olabilirler.
0
Cevapla
uzm.dr
1 hafta önce Ankarada ki istirahat raporu olayında TTB araştırmadan soruşturmadan doktoru direk suçlu ilan etmişti. Burada ne yapcak TTB merak ediyoruz!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir