Medimagazin logo

Diyarbakır'da iki doktora darp

SES Diyarbakır Şubesi, Ergani Temsilciliği ve Diyarbakır Tabip Odası, Ergani Devlet Hastanesi'nde iki doktora yönelik gerçekleştirilen şiddet olayını kınadı.
Diyarbakır'da iki doktora darp
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ergani Devlet Hastanesi'nde bir araya gelen SES ve Tabip Odası üyeleri adına açıklamayı okuyan SES Ergani Temsilcisi Deniz Akdağ, artık insanların, sağlık kuruluşlarına tedavi olmaya değil, sağlık çalışanlarına bağırıp çağırarak, hakaret ederek ve hatta darp ederek stres atmaya geldiklerini savundu.

Acil serviste nöbetçi Fizik tedavi uzmanı Asiye Gülsüm Yılmaz'ın bir polis memurunun usulsüz hastalık raporu talebini reddettiğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:

"Bu polis memuru bir süre sonra adli bir vaka için yeniden hastaneye gelmiştir. Doktor hanımın sorduğu sorulara ters ve üslupsuz cevaplar vermiştir. Getirdiği eli kelepçeli şahısın kelepçesini çıkardıktan sonra muayenesi için doktor hanımın güvenlik talebini duymazlıktan gelmiştir. Üstüne üstlük doktor hanım hakkında muayene yapmadığını iddia ederek, şikayetçi olmuştur. Bayan doktor ekip otosuna konulup karakolda ifadesi alınmıştır. Bu nasıl bir olaydır ki Ergani ve çevre ilçelere hizmet veren bir doktor gecenin bir yarısı hastaneden ifadesi alınmak üzere karakola götürülüyor. Nöbetçi doktor kardiyolog Mehmet Han Mercan da  bir hasta yakınının hakaretlerine ve tehdidine maruz kaldı."

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

diyarbakır'da
iki
doktora
darp
Yorum (4)
dilek
Sayın polis memuru; attığın iftira ile inşallah hakettiğin gibi yaşarsın...
0
Cevapla
mahmut görür
kurtlar vadisi-ergani: o hastaneleri bilirim, çok yoğun ve zor hastanelerdir, acilden doktor ifade için nasıl alınıyor, fizikçinin acilde ne işi var.
0
Cevapla
Yeter artık !
bu bayan doktor görevinden istifa etsin !!! VARLIĞIN DEĞERLİ DEĞİL İSE ... YOKLUĞUN İLE CEZALANDIR !!!!
0
Cevapla
postenflamatuar
Polise övgü üzerine övgü ve prim veren hükümetimiz her seferinde doktorları aşağılamaktan, hırsız gibi göstermekten geri adım atmaz. O pohpohladığınız polisler böyle naneler yer sonra. Taksi şoförleri ile çay içen hükümet başkanımız, o taksicilerin çocuğu veya ailesi o taksicilerden daha az kazan ailelerden gelen doktorları "elit" olmakla (efendi doktor), burnundan kıl aldırmamakla suçlar, vicdansız olmakla itham eder. Kendi hükümetleri döneminde çıkartılan yasalar ile doktorları ezmekten geri kalmaz. Adalet anlayışı budur herhalde hükümetimizin. Geçmişte yaşadığı bir sağlık problemi nedeniyle tüm doktorları düşman kategorisine koymak ne iştir? Başbakan ve bakanlar asan askerler, ergenokun gibi örgüt kuran askerler, darbelerde onbinleerce insanın hayatını karartan askerler olmasına rağmen onların meslektaşı olan askerlerle samimi pozlar veren başbakanımıza göre doktorlar çok daha büyük suçlar mı işlemiş? Darbelere destek veren büyük sermayedarlarla saygıda kusur edilmiyor, adamlar servetlerini arttırdı. Anlaşılan o ki gücü bize yettiğinden hırsını doktorlardan alıyor. Hem de başkalarının günahını o başkalarının meslektaşından. Bir tür kan davası olmuş bizimki. Hani adam karşı taraftan birini öldürür ve saklanır. Öldürülen kişinin ailesi intikam için o kişiyi değilde kolayına geldiği için gider onun kardeşini veya çocuğunu vurur, öldürür. Aynen böyle olduk biz mevcut hükümetin sağlık politikaları, sağlıkta şiddet tutumu ile. Dinimize göre suç cezasız kalmaz anacak herkes sadece kendi suçundan ceza alır. Bir kişi babası yerine veya meslektaşı yerine veya hemşehrisi yerine cezalandırılmaz. Hükümettin bundan haberi var mı acaba? Haberleri yoksa öbür tarafta hatırlatılacağından emin olabilirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir