Medimagazin logo

Diyaliz kavgası, hastane müdürünü görevden aldırdı

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde uzun süredir malzeme olmaması sebebiyle diyaliz hastalarının sıkıntı içinde tedavi gördüğünü iddia eden hasta yakını, hastane başhekimini darp etti.
Kaynak: ZAMAN
Diyaliz kavgası, hastane müdürünü görevden aldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olayla ilgili olarak hastane müdürü de görevden alındı. Dün sabah hastalar, hastanede gerekli malzeme olmadığı için diyalize alınmadı. Bunun üzerine hastalar ve hasta yakınları Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz'ın makamına çıktı. Kaymakam hastalarla birlikte hastaneye giderek, yaşanan sıkıntıyı Başhekim Reha Sermed Aygören ve Hastane Müdürü Emrullah Gülmez ile görüştü. Kaymakam'ın ayrılmasının ardından, yaşanan tartışmada Aygören, hasta yakını Orhan Gül tarafından darp edildi. Gül, olayın ardından gözaltına alındı. Olayı duyan Kaymakam Yılmaz, gereken malzemeyi temin etmeyen Hastane Müdürü Emrullah Gülmez'i görevinden aldı.

diyaliz
kavgası
hastane
müdürünü
görevden
aldırdı
Yorum (3)
Hüseyin Akkuş
Sanki başhekim almıyor malzemeyi. Sağlıkta çağ atladık ya, işte sonucu. Kendimden biliyorum, 3 kuruşluk ipleri mevzuat engeleini aşıp alamadık diye 1 ay ameliyat yapamadım.
0
Cevapla
hasan ekim
Hastanede melzeme bitmiş olabilir, ama hasta başka bir merkeze rahatlıkla gönderilebilir. Bugün diyaliz resmi veya özel birçok yerde yapılabiliyor. Başhekim darp ediliyor. Çünkü bu suçun önemli bir cezası zaten yok. darp eden ettiği ile kalıyor.Ama doğulu ve arkasında aşireti olanlardan bu tip saldırganlar korkuyor, aşireti olmayan veya batıdan gelmiş yalnız hekimlere saldırıyorlar. Devletimizde onları yeteri kadar koruyamıyor. Bu kişiler anında darp ederken güvenlik kuvvetleri tarafından şiddet kullanılarak durdurulsalar, kimse bu tip olaylara cesaret edemez. Son dönem böbrek hastaları diyalize giriyor. Bu hasta grubunda tüm modern tedavilere rağmen mortalite oranı da yüksek, öldüğünde de hastanenin güvenlik güçlerine ve hekimlere saldırıyorlar. Bu yüzden doğuda hekimler görev yapmak istemiyorlar. Başhekime geçmiş olsun der, şifalar dilerim.
0
Cevapla
CD
Evet mevzuat engeli önümüzdeki en büyük engel. Kaliteli malzeme, yüksek fiyat demek. Yüksek fiyat ise Türkiye'de zimmet demek. Zimmet riskini kimse üstlenmek istemediği için daima ucuz olanı alınıyor. Bu nedenle ülkemiz kalitesiz malzeme cenneti oldu. Çin, Hindistan, Pakistan malları Avrupa Birliği üzerinden sanki avrupa malıymış gibi ülkemize akıyor. Büyüklerimiz ise sadece bakıyor. Bakmaya devam, yapacak hiç bir şey yok. Malzeme yok diye başhekimin darp edilmesi konusu ise gündelik ve sıradan bir olaydır. Bu ülkede 2 ay önce kaymakam doktoru darp etti. Ne oldu? Hatırlayan dahi yok. Sopayı yerken öne doğru eğilin ki yumruklar yüzünüze gelmesin. Birbirinden bu kadar nefret ETTİRİLEN başka bir toplum var mıdır acaba?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir