Medimagazin logo

'Diyabeti durduralım'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün bir süre önce başlattığı ''Diyabeti Durduralım'' isimli proje kapsamında ''Akran Eğitimi'' yapılacak.
'Diyabeti durduralım'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - Türkiye Diyabet Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara’da 20 Ağustos Cumartesi günü yapılacak etkinlikte, Türkiye'de ilk defa hastaların hastaları eğitmesi sağlanacak.

Akran eğitiminde, pilot 22 ilin her birinden çağrılan 2 diyabetli hasta, ''hastanın hastayı eğitmesi modeline'' dayanarak 2 gün boyunca alanda uzman olan hekimlerle birlikte ''Diyabetle Yaşamak'', ''Gebelik ve diyabet'', ''Diyabette Psikolojik Sorunlar'', ''Diyabet ve cinsellik'', ''Diyabet ve Obezite'', ''Diyabet ve Kalp Hastalıkları, ''Diyabette Tıbbi Beslenme'', ''Diyabet ve Aciller'' ve ''Diyabet ve Egzersiz'' gibi soruna ilişkin her türlü konuda eğitimler gerçekleştirilecek.

Söz konusu hastalar, Diyabeti Durduralım Projesi'nin önümüzdeki dönemdeki etkinliklerinde illerde diyabetli hastaların eğitilmesinde görev alacak. Hastalara ''Diyabet hakkında eğitim verilebilir'' sertifikası verilecek. Toplam 44 hasta ile birlikte yaklaşık 70 kişilik katılımcı olacak.

'diyabeti
durduralım'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir