Medimagazin logo

Dışkapı'da eylem gerginliği

Ankara Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (SES) üyeleri, iki günlük iş bırakma eylemi sürerken, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin girişine asılan ''Hastanemizin bütün birimlerinde sağlık hizmeti devam etmektedir'' pankartı nedeniyle hastane yönetimini protesto etti.
Dışkapı'da eylem gerginliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA- Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan Ankara Tabip Odası ve SES üyelerine diğer hastane çalışanları da destek verdi.


     Sağlık çalışanları ''Sağlık halka satılamaz, hastaneler halkındır'', ''Sağlıkta ticaret ölüm getirir'' şeklinde slogan attı.


     Ankara Tabip Odası Başkanı Bayazıt İlhan yaptığı basın açıklamasında, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin, iki günlük iş bırakma eylemine katılanlara baskı uyguladığını ileri sürerek, ''Burada hastalara broşürlerle eylemimizi anlatmaya çalışan sağlık çalışanlarının ve destekleyen kişilerin üzerine özel güvenlik görevlileri yürüdü, şiddet uyguladı. Sendika ve tabip odası temsilcileri rahatsız edildi, çalışmaları engellendi'' dedi.


     Sağlık çalışanlarının iki günlük grevi devam ederken hastane yönetiminin hastane girişine ''Hastanemizin bütün birimlerinde sağlık hizmeti devam etmektedir'' pankartı asılmasını eleştiren İlhan, ''Evet bu hastanede sağlık hizmeti hekimler ve sağlık çalışanlarınca devam ettiriliyor ama zorla, tehdit ve yıldırmalarla. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir'' diye konuştu.


     Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu da hastane girişine asılan pankartın iş yerinde grev olduğunun göstergesi olduğunu savunarak, ''Tüm Türkiye Dışkapı'yı izliyor. Özel güvenlikçilerden bir ordu kurarak sağlık çalışanlarının başına diktiler. Böyle sağlık hizmeti mi olur. Bizim gücümüz yüreğimizin kuvvetinden gelir'' şeklinde konuştu.


     Sağlık çalışanlarının birbirine destek olmasını isteyen Bilaloğlu, eylemdekilerden ele ele tutuşmasını istedi.


     Sağlıkçılar basın açıklamasından sonra hastanenin girişindeki ''Hastanemizin bütün birimlerinde sağlık hizmeti devam etmektedir'' pankartının altına ''zorla'' yazılı pankartı yerleştirerek fotoğraf çektirdi.


     Eylem olayız sona erdi.

dışkapı'da
eylem
gerginliği
Yorum (4)
dr y.s
arkadaşlar,sakın bir yanlışlık olmasın!! bu zorla çalıştırmanın olduğu kurumun hastane olmadığını sanıyorum ben.. %94 ünün gönüllü olarak kamu kurumlarında kalıp,mutlulukla ve gülücükler saçarak çalıştığı hastanelerde GREV olur mu? İTFAİYECİLER,BELEDİYECİLER,4B-4C LİLER,ECZACILAR,ESNAF ODALARI-ÇİFTÇİ BİRLİKLERİ,ÇAĞDAŞ YAŞAMCILAR,YANDAŞ OLMAYAN MEDYADA ÇALIŞANLAR OLMASIN? PEKİ YA HENÜZ TASLAK HALİNDEKİ KİTAP TOPLANIRSA BİZ DE BURADA TOPLANIRIZ DİYEN APAYRI BİR MARJİNAL GRUPSA ORADAKİLER?ANEYYYY.. NE ÇOK MARJİNAL GRUP VARMIŞ ÜLKEMİZDE YAA..
0
Cevapla
müçteba
sağlıkta ticaret ölüm getirir demet tehdit olmuyor mu?bu cümleyi umarım bir sağlıkçı kullanmamıştır.
0
Cevapla
Sc
Müçteba, bunu neresi tehdit anlamadım. Lütfen okuduğunu anlayın, mantık süzgecinden geçirin. Biz orada sizi tehdit etmiyoruz, sağlıkta ticarileşmenin ölümcül olduğundan bahsediyoruz, yani vatandaşa zarar vereceğinden bahsediyoruz.
0
Cevapla
Tip doktoru
Dunning kruger sendromu(sanırım yazılısı bu): yani cehaletin insanın kendine güvenini arttırması ve nitelikli insanların niteliklerini anlayamamasi, sanırım basımıza gelen bu
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir