Medimagazin logo

Din bilgisi öğretmeni Hastaneler birliği müdürü oldu

Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde idari işleyiş bakımından Cuma gününden itibaren yeni bir dönem başladı. Bolu Hastaneler birliği müdürlüğüne din bilgisi öğretmeni Nurettin Öztürk’ün atanması dikkat çekti.
Kaynak: BOLU OLAY
Din bilgisi öğretmeni Hastaneler birliği müdürü oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastaneler Birliği Genel Sekreteri görevine başladı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bolu İl sağlık müdürü Dr.Mahmut Arık “663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı Teşkilatında yapılanmaya gidilmiştir. Bunlardan ilk olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra Teşkilatı olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü kurulmuş, 19 Mart 2012 tarihi itibari ile göreve başlamıştır. Bu değişimin diğer ayağı olan; kamu kaynaklarının daha etkin, verimli ve tek elden yönetilmesi amacıyla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı olan  Kamu Hastaneleri Birliği kurulmuş olup birliğin başına atanan Genel Sekreter Dr. Murat Özmen bugün ekibi ile beraber görevine başlamıştır. Bu ekipte Genel Sekreter Dr. Murat Özmen, Genel Sekreterin altında Mali İşlerden sorumlu Başkan Hasan Hüseyin Şahin, İdari İşlerden Sorumlu Başkan Uğur Pay, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Birlik Yöneticisi Uzm. Dr. Abdullah Danışman, İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İbrahim Özcan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gönül Canpolat, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hülya Ensari, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr.Baran Akan görevlerine başlamışlardır. Hem İl Halk Sağlığı Müdürlüğü hem de Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda hizmete devam edeceklerdir. Yeni yapılandırmanın ilimize hayırlı olmasını temenni eder, yeni ekibe görevlerinde başarılar dilerim.” Dedi. Hastaneler birliği müdürlüğüne ise din bilgisi öğretmeni Nurettin Öztürk’ün atandığı öğrenildi.

din
bilgisi
öğretmeni
hastaneler
birliği
müdürü
oldu
Yorum (10)
erdal
Genel sekreter, Kamu hastaneler birliği hikaye yeni kadrolaşma bu kardeşim.. Çözüm çok basit bunlara falan gerek yok giderlerin azaltılması için 1.si doktora 50-60dan fazla gün içi hasta baktırma 2.si 50-60 kotasını dolduramayan yada hastası olmayan doktora hasta yönlendirilsin,gerekirse acillerde 200-300 hasta bakan doktorun hastasını azaltmak için bu hekimler 50-60 kotasını doldurmak için isterlerse acillerde hasta baksın, 3.sü isteyen doktor cumartesi pazar hasta baksın 4.sü hekimlere sistemi kurulmuş tabletler bilgisayarlar verilsin (türkiye geneli tahlili MR, CT, anjio kan vb...bakılabilsin çünkü hasta 2, 3,4 gün arayla tahliller yaptırıyor ama elinde tahlilleri yok...) 5.Tüm bunların sonunda giderler azalır, hasta menmuniyeti artar... giderler azalınca verirsin hekime o zaman parayı... 6.si böylelikle herkes samimi olur, demokratik olur kadrolaşmaz... diğer secimlerde gelenlerde sistemle oynamaz.. herkesin adamı olmaz... selamlar.
0
Cevapla
esra
o ne yaaa!!!! en kısa zamanda bu sağlık sisteminin çökmesi dileği ile...
0
Cevapla
lütfi
hastaneler birliği müdürlüğü diye bir birim yok.sallamayın. sol.org.tr gibi ideolojisi ne olduğu belli internet siteleri sizin haber kaynağınız ise işimiz var.
0
Cevapla
faraza birisi
hastaneler birliği müdürü diye bir idari kadro yeni oluşumda tahsis edilmemiştir sallama bir haber olduğu belli ve amaç da ancak bu oluşumda vahim olan bir durum vardırki aslında anlatılmak istenen ana tema bu olmalı!!!birliklerdeki kadrolaşma ne amaçla dışa açılmıştır anlaşılır gibi değildir daha ilk atamalarda yaklaşık %5 gibi diğer kurumlardan atamalar yapılmış suistimaller başlamıştır, öğretmenide var imamıda var, var da var. yazık olacak bu kadar yıllardır sağlık sistemindeki yükselişe. sayın bakanım bir an önce el atmazsa bu gidişata suistimaller devam edecek ve sağlıktaki dönüşüm ters dönüşüm olacaktır diye endişe ediyorum.saygılarımla
0
Cevapla
Abdulvahap Karaosmanoğlu
Hastaneler birliği müdürü değildir o, hastanenin birinin müdürüdür.Din ve iman ile müdürlük yapar işte fena mı?Ne günlere kaldık.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir