Medimagazin logo

Davutoğlu: Eşim Kadın doğum uzmanı ama bana 35 yıl önce anestezi yaptı

Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Okmeydanı'ndaki Darülaceze Başkanlığı'nda verilen iftar yemeğine katıldı.
Davutoğlu: Eşim Kadın doğum uzmanı ama bana 35 yıl önce anestezi yaptı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi, bazı engelli vatandaşlarla da ilgilenerek, fotoğraf çektirdi.

İftarın ardından kurumun bahçesinde tavla oynayan iki Darülaceze sakinine selam veren Davutoğlu, ''Kim yeniyor?'' diye sordu. Daha oyunun başlamadığını söyleyen yaşlının elinde sigara olduğunu fark eden Davutoğlu, ''Sigara zarar vermiyor mu?'' sorusunu yöneltti. Aldığı ''Tabutta bırakacağız'' cevabı üzerine Davutoğlu güldü.

Şark Odası'nda ve kendi odalarında  Darülaceze sakinleriyle sohbet eden Başbakan Davutoğlu'na, yaşlı bir kadın ''Allah sizden razı olsun. Allah'ım kötülere fırsat vermesin'' dedi. Davutoğlu ise ''Bizim için dua edin yeter. Siz bu ülkeye rahmetsiniz, bereketsiniz. Nur gibisiniz'' karşılığını verdi. Davutoğlu, bazıDarülaceze sakinlerinin okuduğu şiirleri de ilgiyle dinledi.

Sare Davutoğlu'nun yanına oturduğu yaşlı bir kadın, Başbakan Davutoğlu'na ''Sare Hanım, 'beni kandırdı' diyor senin için'' dedi.  Başbakan Davutoğlu ise gülerek, ''Derdime derman oldun. Kandırdı beni, bakın hala da kandırıyor. Allah ayırmasın, ayrılamıyoruz. Beni bir gün kandırdı, bir bakmışım nikah masasındayız. Ama iyi ki kandırmış. Benim anam vefat etti. Sen arada bir kaynanalık yap Sare Hanım'a'' dedi. Yaşlı kadının ''Allah bir yastıkta kocatsın. İnşallah torunlarınızı görürsünüz'' sözü üzerineBaşbakan Davutoğlu ve eşi ''Amin'' dedi.

Başbakan Davutoğlu ve eşinin odasında ziyaret ettiği bir kadın da anestezi yoğun bakım uzmanı olduğunu söyledi. Davutoğlu da kadına, ''Eşim sizin meslektaşınız. Kadın doğum uzmanı. Ama bana anestezi yaptı 35 yıl önce. O günden bu yana uyuştum'' esprisiyle karşılık verdi.

ahmet davutoğlu
sare davutoğlu
Yorum (1)
jinekolog
Biz 15 yılönce enyüksek puanlarla kadın doğumu kazandık.Şuan ise kadın doğum klinikleri asistan bulamıyorlar (asistanları istifa ediyor.)Umudumuz sayın başbakanımız,çünkü k.doğum uzmanlarının sezeryan oranından puanı kesiliyor,cerrahi katsayı nedeniyle puanı kesiliyor.Birçok branşa mesala çocuk hastaya ek puan verilirken hamile muayenesi ne ek puan verilmiyor.Maalesef bu konuda bürokratlar hiç iyileştirme yapmıyorlar.Kadın doğum doktorluğunun kaybettiği itibarın düzeltilmesini talep ediyoruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir