Medimagazin logo

Darp ettiği doktoru 'Seni bıçakla doğrayacağım' diye tehdit etti; Serbest bırakıldı!

Antalya'da hastane acil servisinde görevli Dr. Özgür Cengiz, hasta yakını T.S. tarafından darbedilip, "Seni hastane çıkışında bıçakla doğrayacağım" denilerek tehdit edildi. Saldırıyı hastane önünde protesto eden Cengiz'in meslektaşları, T.S.'nin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.
Kaynak: DHA - Alparslan ÇINAR
Darp ettiği doktoru 'Seni bıçakla doğrayacağım' diye tehdit etti; Serbest bırakıldı!
Dr. Özgür Cengiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde göğüs cerrahisi uzmanı Dr. Özgür Cengiz, saat 04.30 sıralarında gelen ve ismi açıklanmayan kadın hastayı muayene etmek istedi. Hastanın alkollü olduğunu ve kendisini ifade edemediğini anlayan Dr. Cengiz, yanında gelen T.S.'ye dışarı çıkmasını ve hasta ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Duruma tepki gösteren T.S., Cengiz'e "İşini yap, ben burada bekleyeceğim" diyerek beklemeye devam etti.

Önce darp sonra tehdit

Kadının şiddet mağduru olabileceğini, yalnız konuşmasının faydalı olacağını düşünen Özgür Cengiz, kadını farklı sedyeye almak isteyince T.S. ile doktor arasında arbede yaşandı. Dr. Cengiz'e küfredip darbeden T.S. ardından "Seni hastane dışında bıçakla doğrayacağım" diyerek de tehdit etti. Hastanede görevli polis ekiplerinin müdahalesiyle gözaltına alınan T.S., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Meslektaşlarından protesto

Dr. Özgür Cengiz'in meslektaşları, olayın meydana geldiği hastanenin acil girişinde kısa süreli eylem yaptı. Canlarının tehlikede olduğunu anlatan sağlık çalışanları, şüphelilerin kısa sürede salıverilmesinin doğru olmadığını söyledi.

 

 

Dr. Cengiz'in yaşadığı olayı anlatan ve duruma tepki gösteren aile hekimi Murat Erdoğan, “Bu türden insanlar hemen salıverilmemeli. Ayrıca bu kişiler sağlık hizmeti almaktan mahrum bırakılmalı. Bir hekim nasıl olur da görevi başında bıçakla doğranmakla tehdit edilir?" dedi.

Sağlık çalışanları, benzer olayların yeniden yaşanmaması için bir süre alkış tutarak protesto etti. Eyleme katılan Dr. Özgür Cengiz ise açıklama yapmadı. 

antalya
acil servis
doktor
hekim
dr. özgür cengiz
hasta yakını
darp
Yorum (3)
Osman Emral
Trafikte tartıştığı şahıs için 25 yıl mahkumiyet isteyen sayın savcı, bir hekimin bıçakla doğranmasını belli ki daha basit görmüş. Ondan sonra da vatandaş adalete güvenmiyormuş.Bu anlayışa sahip bir savcının tecelli ettireceği bir adalet anlayışına güvenmek için sanırım aptal olmak gerekir. Bu durum da maalesef ilk değil, belli ki bu kafayla son da olmayacak.Korkarım bu anlayışta ki savcılar, yarın kendilerine bakacak sağlam doktor bulamayacak.
141
Cevapla
Port
Suçlunun serbest bırakılması bir savcı hatası olabilir mi.kimi kime şikayet etsek.
86
Cevapla
Dr. Yüksel
Öncelikle anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu düşündüğüm savcı ve hakimlerin muayene önceliği kaldırılmalı. Olağan üstü durumlar hariç Hasta muayenesi sıralamasında eşitliği ihlal eden durumlar önlenmeli ki bu arkadaşlar hekimin değerini daha iyi anlayabilsinler.
24
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir