Medimagazin logo

Cumhuriyet Üniversitesinde başhekim ve dekan değişikliği

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcılığına Prof. Dr. Sami Hizmetli atandı.
Cumhuriyet Üniversitesinde başhekim ve dekan değişikliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SİVAS-CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okay Bulut'un, Tıp Fakültesi Dekanlığı'na atanmasıyla boşalan rektör yardımcılığı görevine hastanenin başhekim yardımcısı Prof. Dr. Sami Hizmetli getirildi.

Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Bulut'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Hizmetli'ye de yeni görevinde başarılar dileyen Kocacık, "Bize enerji ve bilgi katacak buna inanıyoruz. Ekibimizden yararlanacak ve kurumumuza katkı sağlayacaktır" ifadesini kullandı.

CÜ Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Bulut ise birlikte güzel işler yaptıklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte Sami hocama başarılar diliyorum. Ekiple çok güzel çalışmaların yapılacağını da biliyorum. Herkese başarı ve mutluluklar diliyorum" açıklamasında bulundu.

Hizmetli, yeni görevinde ekip ruhu içerisinde başarılı çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bundan sonraki tüm görevlerde kurumsal ve bu ekibin bir parçası olarak elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. Rektörümüzün önerileri ve onun eylem planı içinde hareket ederek kuruma hizmet etmekten onur duyacağım. Bu görevi tevdi ettiği için hocama çok teşekkür ediyorum."

Rektör Kocacık, Bulut'a plaket takdim etti.

- Çeliksöz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne atandı

Bu arada CÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Poyraz'ın üniversitenin genel sekreterliği görevine atanmasının ardından Prof. Dr. Ali Çeliksöz, enstitü müdürlüğüne getirildi. Görevini Çeliksöz'e devreden Poyraz, "Güzel bir çalışma ortamında görevimizi yerine getirdik. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Çeliksöz ise yaptığı hizmetlerden dolayı Poyraz'a teşekkür etti. Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nü daha iyi yerlere getirmek için çalışacağını aktaran Çeliksöz, "Üniversitemizin başarısı için elimden geldiği kadar çalışacağım" açıklamasında bulundu.

cumhuriyet
üniversitesinde
başhekim
ve
dekan
değişikliği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir