Medimagazin logo

Çocuk nörolojisi Kayseri'de masaya yatırıldı

“IX. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi” ve “I. Uluslararası Katılımlı Erciyes Türk Dünyası Çocuk Nörolojisi Kongresi” 15-19 Mart tarihleri arasında Kayseri'de düzenlendi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Çocuk nörolojisi Kayseri'de masaya yatırıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı ve Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği tarafından düzenlenen Erciyes Pediatri Akademisi Kongreleri ve Erciyes Çocuk Nörolojisi Günleri kapsamında  “IX. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi” ve “I. Uluslararası Katılımlı Erciyes Türk Dünyası Çocuk Nörolojisi Kongresi”ni 15-19 Mart tarihleri arasında  Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ana teması kritik nörolojik hastaya yaklaşım olan “I. Uluslararası Katılımlı Erciyes Türk Dünyası Çocuk Nörolojisi Kongresi” de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Nörolojisi alanını ilgilendiren en temel konular son bilimsel gelişmeler ışığında alanında yetkin bilim insanları tarafından kongremizde 20 panel oturumda tartışıldı.

Çocuk nöroloji hastalarının multidisipliner bir yaklaşımla ele alındığı kongre kapsamında 15 Mart  tarihinde Tıp Fakültesi Dönem-VI öğrencilerine yönelik akran eğitimi temelli olarak “I. Mezuniyet Öncesi Pediatrik ve Çocuk Nörolojik Aciller” kursu da yüksek bir katılım oranı ile gerçekleştirdi.

Kongrenin bir sonraki gününde ise Çocuk Nörolojisi Yan dal uzmanlık öğrencilerine yönelik “Konsültasyon Nörolojisi Kursu” ve “Çocuklarda Uyku Bozuklukları” kursları 150 katılımcı ile tamamlandı.

Yurt içi 822, yurt dışı yaklaşık 30 olmak üzere toplam 852 sayıda katılım gerçekleştitilen kongre, 3 Kurs, 42 Poster bildiri, 8 panelde 101 sözel bildiri ve 20 panel bilimsel oturumdan oluştu.

cocuk norolojisi
kongre
erciyes pediatri akademisi kongresi
kayseri
Yorum (1)
Günay canpolat
sevgili yeğenim prf dr mehmet canpolat çalışmalarında başarılar diliyorum. ailemizin gurur kaynağı oldun. öpüyorum seni allah a emanet ol
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir