Medimagazin logo

Çinli doktorların bu ülkeye girişi yasaklandı!

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, yerel yasalara uymadıkları gerekçesiyle Çinli doktorlar ile hastanelerin ülkede faaliyet göstermesini yasakladı
Çinli doktorların bu ülkeye girişi yasaklandı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin, yerel yasalara uymadıkları gerekçesiyle Çinli doktorlar ile hastanelerin ülkede çalışmalarını yasakladığı bildirildi.

DKC Sağlık Bakanı Felix Kabange, yaptığı basın açıklamasında, "Ülkede bazı yasaklı tahliller yaptıkları ve tamamlayıcı gıdalar kullandıkları için bugünden itibaren Çin tıbbı uygulayan kuruluşlar kapatılmıştır" dedi.

Çinlilerin ülkede eczane ya da sağlık kuruluşu açma konusunda hiçbir yerel yasaya saygı göstermediklerini kaydeden Kabange, çok sayıda ihlalin tespit edildiğini dile getirdi.

Kabange, "Kongo çöplük değildir. Eğer çalışmak isterlerse standartlar çerçevesinde yapmalılar. Bizim kalkınmak için herkese ihtiyacımız var. Sağlığı ciddiye almalıyız" diye konuştu.

Söz konusu yasak, 7 yıldan beri ülkede bulunan ve özellikle de Lubumbashi, Kinşasa ve Mbuji-Mayi kentlerinde ikamet eden Çinli doktorları kapsıyor.

Resmi verilere göre Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yaklaşık 10 bin Çinli bulunuyor ve çoğu ülkenin doğusundaki Katanga kentinde ikamet ediyor.
 

çinli
doktorların
bu
ülkeye
girişi
yasaklandı!
Yorum (1)
ali yavuz
sayın bakanımızın gözünden kaçmaz inşallah, hemen Türkiye'ye getirtsin çok ihtiyaç var...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir