Medimagazin logo

CHP'den 'Küba'da tedavi vaadi ile imza çektirme' iddiaları

CHP’de kurultay için imza veren delegelere Kılıçdaroğlu yönetiminin geri çekme karşılığında skandal sözler verdiği belirtiliyor. İddiaya göre kanser olan bir delege “İmzanı çekersen tedavi için Küba’ya gönderelim” vaadiyle ikna edildi
Kaynak: Sabah
CHP'den 'Küba'da tedavi vaadi ile imza çektirme' iddiaları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


CHP'de muhalefetin kurultay için topladığı 630 delege imzası üzerindeki incelemesini tamamlayan genel merkezin toplam imza sayısının 569'da kaldığını duyurması tartışmaları alevlendirdi. Gerçek imza sayısının 618 olduğunu, bunlardan 18'inin geçersiz sayıldığı, 31 delegenin de imzasını geri çektiği bildirildi.

YARGI SEÇENEĞİ MASADA
İmzaları geri çeken 31 kişi, genel merkezle muhalifler arasındaki çekişmeyi yeniden alevlendirdi. İmzasını çeken isimler sır gibi saklanıyor. Kulisler, kanser hastası delege iddiasıyla çalkalanıyor. İddiaya göre; bir süredir kanser tedavisi gören bir delege "Seni tedavin için Küba'ya göndereceğiz. Gereken her türlü desteği vereceğiz" diye ikna edildi. Diğer imza çeken delegelerin de farklı şekillerde ikna edildiği kulislerde çokça konuşuluyor.
Tartışmalarla ilgili olarak Muharrem İnce Twitter'dan yaptığı açıklamada kendisine yakın isimlerin partideki görevlerinde mutlaka kalmasını istedi.
Muhalefet kanadının sözcülerinden olan Bolu Milletvekili Tanju Özcan "Mahkeme ile ilgili de istişare edeceğiz. Her seçenek masada" ifadelerini kullandı. Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer ise "Atatürk'ün kurduğu partiyi yargıda tartıştırmayacağız" dedi.

ÜÇ VEKİL İMZASINI ÇEKTİ
Kurultay için 14 milletvekili de imza verdi: "Yaşar Tüzün, Tanju Özcan, Ali Şeker, Selin Sayek Böke, Özcan Özel, Hasan Baltacı, Ahmet Kaya, Mehmet Ali Çelebi, Gürsel Erol, Erdin Bircan, Hüseyin Avni Aksoy." Ancak vekillerden Çetin Arık, Erkan Aydın ve Özkan Yalım daha sonra imzalarını geri çekti. PM üyesi Hakkı Süha Okay'ın da imza verdiği belirtildi. PM üyesi Haluk Pekşen'in de imza verdiği ancak belgesini Genel Merkez'e göndermediği öğrenildi.

PARTİ ÖNÜNDE EYLEME DEVAM
CHP Genel Merkezi önünde başlatılan imzacıların oturma eylemine dün de Sakarya il örgütünden kurultay için imza veren delegeler katılırken, imzacılar "olağanüstü kurultay toplanana kadar buradayız" mesajı verdi. Bazı eylemciler, 'duran adam' eylemi de yaparken imzacılar, ellerinde 'hak hukuk adalet', 'çocuklarımız torunlarımız için değişim' yazılı dövizlerle oturma eylemini dün de sürdürdü.

chp kurultayı
küba
Yorum (3)
Hasan Akdemir
Dedikoduya benzeyen ve sağlam kaynaklara dayandırılmayan bu haberlerin ortalarda yayılmasına, koca partinin çocukların bile diline düşmesine neden olanlar bu ülkeye zarar veriyor. Eğitim sistemimiz yangın yeri olmuş, çocuklarımız perişan durumda. Benim gibilerin cılız sesleriyle iktidardaki kimseleri ikna edemediği hatadan dönüş konusunda, ancak toplumsal desteği olan sözü dinlenir bir muhalefet liderinin varlığı , zafer sarhoşluğuyla her yaptığını doğru sanan iktidardaki kardeşlerimizi düşünmeye sevkedebilir. CHP' ye bu zamana kadar hiç oy vermedim ama koltuğundan çok memleketini düşünen, yaptığı eylemlerle iktidarı hatalı işlerinden geri çevirebilecek güçte bir muhalefet liderinin olmasını en çok ben istiyorum.
101
Cevapla
turgay özcüler
teessüf ederim, bende medimagazini günlük siyasetten uzak medikal bir yayın sanmıştım.benim için medimagazin bitmiştir artık.
50
Cevapla
burak kurt
Siyaset kulislerinin haberlerinin burda işi ne? Medikopolitik bir içerik mi şimdi bu? Burda her siyasi görüşten insanlar sağlık tabanında bir araya geliyor. Şimdi bu yazıyla bir ayrıştırmanın, bölmenin ne manası var? Etik mi bu yayıncılık anlayışıyla örtüşüyor mu ? Gerçekten çok şaşırdım ve utandım sizin yerinize
54
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir