Medimagazin logo

CHP'den kanun teklifi: Özel hastanelerde çalışan hekimlerin maaşları, asgari ücretin üç katından az olamaz!

Sağlık Komisyonu üyesi CHP'li Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının aylık ücretlerini düzenleyen kanun teklifini sosyal medya hesabından paylaştı.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
CHP'den kanun teklifi: Özel hastanelerde çalışan hekimlerin maaşları, asgari ücretin üç katından az olamaz!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - CHP Kütahya Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sağlıkta emek sömürüsüne son verecek kanun teklifini Meclis Başkanlığına verdiklerini açıkladı.

Özel sağlık kuruluşlarında çalışan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hakları için Meclis Başkanlığına Kanun Teklifi verdiklerini açıklayan Kasap, kamuda çalışan hekimlerin hakları için mücadelelerinin de devam edeceğini ifade etti.


Asistan hekimden mektup: Aldığım maaştan utanıyorum!


Kanun teklifinde özel sağlık kuruluşlarında çalıştırılan hekim ve diş hekimlerine ödenecek aylık ücretin yürürlükteki brüt asgari ücretin üç katından az olamayacağı, yardımcı sağlık personeline ödenecek aylık ücretin ise yürürlükteki brüt asgari ücretin iki katından az olamayacağı maddelerine yer verildi.

 Ayrıca teklifte aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarının yanı sıra veteriner hekimlere ödenecek ücrete ilişkin şu madde yer aldı:

"Sözleşme yapılan aile hekimine ödenecek aylık ücret yürürlükteki brüt asgari ücretin üç katından, aile sağlığı çalışanlarına ödenecek aylık ücret ise yürürlükteki brüt asgari ücretin iki katından az olamaz."

"Özel sağlık kuruluşlarında çalıştırılan Veteriner hekimlere ödenecek aylık ücret yürürlükteki brüt asgari ücretin üç katından az olamaz."


CHP'li Kasap'tan şehir hastaneleri açıklaması: Her aşamasında garanti var


 

dr. ali fazıl kasap
kanun teklifi
tbmm
hekim
sağlık çalışanı
Yorum (4)
Uzmandr.
YA , TUHAF DEGİL Mİ, O ASGARİ UCRETLİ GELİP SENİN MAASİNİ BEN VERİYORUM DİYOR...HERHALDE İNSANLARA ANLATİRKEN İSİNİZE GORE ANLATİLİYOR...DR U BU KADAR ON PLANA İTEN , HALKLA SEVİYESİZ SEKİLDE YUZ GOZ EDEN DEVLET YONETİCİLERİDİR...BİRİLERİ SU HALKA ANLATSİN HER MEMUR HER CALİSAN GİBİ DRLARDAN DA VERGİ KESİLMEKTEDİR ...HER HASTANEYE GELEN DEREBEYİ KESİLİYOR...HİC KİMSE GİDİP TE ADLİYEDE BENİM MAHKEMEMİ NEDEN GECİKTİYORSUNUZ DİYE KAVGA CİKARAMİYOR...OLAY ŞU , FAZLA MUHATAP ALMAKTAN , SEVİYESİZLİGİN DİBİ YASANMASİ OLAGANDİR.....HERKESİN GOZU DOKTOR MAASİNDA , NEDEN ACABA???? İTİBARSİZLASTİRMAYA CALİSMA Mİ? KEDİ -CİGER MESELESE Mİ???........ne acaba???.....
32
Cevapla
Siradan dr
Valla gonül isterki kanun teklifi kabul edilsin ama gundeme gelceginden bile umutlu değilim
17
Cevapla
Ömer Hayyam
1 farkçık; brüt asgari ücret için 10 yıl okumanın hiçbir anlamı yok. Minimum 10 yıl okumayıp, direkt yardımcı sağlık personeli olsam; zaten minumum 6 yıl ek olarak okumayacağından, zaten minumum 144 tane fazladan brüt asgari ücret alacağım... bu paraya direkt bir ev - araba alabilirsin! Bu ülkede ara eleman olacaksın.... Risk sende değil Sorumluluk sende değil Para sende İnsancıl mesailer sende Allah akıl fikir versin Sonuç: Doktor maaşı milletvekili maaşını geçemez; en güzel böyle yazılabilirdi.
40
Cevapla
Oğuz Karabay
Meclis'ten oybirliğiyle geçip beklemeye alınan Önergenin acilen yasalaşması bir çözüm olabilir..
20
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir