Medimagazin logo

'Cesur Yürek' dizisinde sağlıkçılara şiddet skandalı

Show Tv'de yayınlanan 'Cesur Yürek' isimli dizide ameliyathaneye elinde silahla giren bir şehir eşkiyası, ameliyattaki babasının ölümü halinde oradaki herkesin "masada kalacağını" söyleyerek ameliyathane personeli ve doktorları tehdit ediyor
'Cesur Yürek' dizisinde sağlıkçılara şiddet skandalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ekşi Sözlük'te mecburi istikamet adı ile yazan yazar, Show Tv'de yayınlanan 'Cesur Yürek' isimli dizide sağlık çalışanlarına şiddet ile ilgili önemli bir noktaya dikkat çekti.

Ekşi sözlük yazarı, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: 

''Show Tv'de yayınlanmakta olan Cesur Yürek isimli dizide ameliyathaneye elinde silahla dalan bir şehir eşkİyası ameliyattaki babasının ölümü halinde oradaki herkesin "masada kalacağını" söyleyerek ameliyathane personeli ve doktorları tehdit etmiş, buna rağmen ben bu şartlarda çalışamam diyen cerraha da; "Senin elini keserim bir daha karına dokunamazsın" diyerek zorbalığın kitabını yeniden yazmıştır.

Hastaneler zaten dingonun ahırına dönmüşken, sağlık kuruluşlarında zaten her gün şiddet olayları yaşanırken şu dizileri izleyip, bunlara benzemeye çalışan mafya özentisi tiplerle dolu bir ülkede duyarlı insanları göreve davet ediyorum.

RTÜK 444 11 78 numaralı telefonu arayarak şikayet edelim. sağlık çalışanlarına şiddeti, zorbalığı, şehir eşkiyalığını özendiriyor diye. sadece 30 saniye sürüyor kayıt almaları.

Ya zorbalığa dur diyelim ya da bana bir şey olmadı, ne uğraşacağım diye yok sayalım.'' 

şiddet
sağlıkta şiddet
Yorum (8)
Dr
İyilerin kaybedecek çok şeyi var. Kötülerin ise hiç. Bu nedenle daha densizler.
29
Cevapla
BY.SİMURG
Artık yeter.Pes yahu!!!
23
Cevapla
Mahmet Ali
Belirli bir meslek grubuna karşı en tepelerden kaynaklanan dışlama, hor görülme, itibarsızlaştırma tutumu sürdüğü sürece bunlar olmaya devam edecektir, aksini bekleyene şaşarım.
44
Cevapla
MURAT
Bu yaptıkları son nokta: cezasız kalmamalı gerekirse kanal kapanmalı.. yuh yeter artık .Bu diziyi yazan senaristin ve yapımcının kanalın ciddi ceza alması lazım yoksa sonu gelmezzzzz........
39
Cevapla
killbill
Cerrah 5 dakika bekler... O iti "bak sana bişey göstercem," diyerek ameliyat masasının yanına çağırır ve kafasına ekartörü indirir. Herif külçe gibi yığılır. Hemen anestezi hekimi devreye girer. Gazı itin burnuna dayar...Aynı anda, ameliyathane personeli en kalın "sarı flaster" ile ellerini ayaklarını bağlar. İt uyutulmuş, paketlenmiş olarak dışarı çkarılır. Cerrah, en kıdemsiz asistanın önüne koteri atar, "ameliyatı bitir!" deyip dışarı çıkar... Nasıl ? Show TV'deki sahneyi, "aman ya, takmayın, hayli bir senayoyu bu kadar kafaya," diyen vatandaşlar ! Benim senaryomu beğendiniz mi ? Okkkeyyyy, on numara !!!!
57
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir