Medimagazin logo

Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi binası tahliye edildi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, depreme dayanıksız olduğu için tahliye edildi. Hastane şu anda konteynerlerde hizmet veriyor. Öğrenciler, çalışanlar ve hayvan sahipleri, yapımına 3 sene önce başlanan geçici hastane binasının bitirilmesini bekliyor
Kaynak: TRT Haber - Fatma Demir Turgut
Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi binası tahliye edildi
Fotoğraf: TRT Haber
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Üniversitesi Cerrahpaşa’ya bağlı Veteriner Fakültesi hastanesi, kentte bulunan tek veteriner fakültesi ve hastanesi.

Üniversitenin Avcılar yerleşkesinde bulunan hayvan hastanesi depreme dayanıksız olduğu için tahliye edildi, konteynerde hizmet vermeye başladı.

Geçici hayvan hastanesi yapılıyor

Yapımına 3 sene önce başlanan geçici hayvan hastanesinin bitirilmesi ve hizmete burada devam edilmesi bekleniyor.

Cerrahpaşa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Çetinkale, öğrencilerin teorik eğitimlerinin eksiklerini tamamlamak için çaba sarf ettiklerini söylüyor.

"Üniversite olarak zor durumdayız. Bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu tarihi daha da öne çekmeye çalışacağız. Çünkü öğrencilerimizin pratiklerini yapamıyoruz. Teorik dersleri onlar veya bir çeşitli ortamlarda yapabilsek bile pratik eğitimlerini yüz yüze eğitimlerini alamıyorlar. Bu bir eksiklik. Bu eksikliği gidermek için her türlü çabayı gösteriyoruz"

 

Çok sayıda birimi ile hizmet vermeye hazırlanıyor

6 bin metrekarelik alana kurulu hayvan hastanesi acil servisi, modern ameliyathaneleri ve yaban hayvanı poliklinikleri olmak üzere çok sayıda birimi ile hizmet verecek.

Çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Mimar Elif Akturan, “Bazı tabii geçtiğimiz yıllardan sorunlar yaşandı. Önümüzdeki dönem içerisinde yine eğitim öğretim yılına umarım yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine senede 40 bin başvuru yapılıyor. 

 

cerrahpasa veteriner fakultesi
hayvan hastanesi
tahliye
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir