Medimagazin logo

Bursalılar yoğun bakım için torpil arıyor

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Bursa’da son 12 yıldır önemli nüfus artışına rağmen hiçbir ciddi sağlık tesisi inşa edilmemiş ve hizmete sokulmamış olmasının nedenlerini ve yıllardır bitirilemeyen sağlık kuruluşlarının son durumunu TBMM Başkanlığı’na verdiği önergeyle Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu. Tayan, “Sağlık yatırımlarının gecikmesi ve ihmali vatandaşı özel sağlık kuruluşlarına yönlendirme değil midir?” dedi.
Bursalılar yoğun bakım için torpil arıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sağlık kuruluşlarının ağır yüklerden dolayı yorgun düştüğünü ve normal bakımlarının bile yapılmadığını ifade eden Tayan, özellikle yoğun bakım ünitelerine bir tek ilave tesis yapılmadığına vurgu yaptı.

“VATANDAŞ YOĞUN BAKIM İÇİN TORPİL ARIYOR”
Verdiği önergede, hayırsever işadamı merhum Mustafa Dörtçelik’in Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin 18 yılı geride bırakmış olmasına rağmen hala hizmete sokulmamış olmasını da hatırlatan Tayan, “Kamuoyu yoğun propaganda ile uyutulmakta, Bursa Sağlık Kampusu hakkında bilgi kirliliğinden geçilmemektedir. Vatandaş gece yarıları yoğun bakım için destek, torpil aramaktadır” dedi.

Turhan Tayan, Bakan Müzezzinoğlu’na şu soruları yöneltti: “Devam eden, yıllarca bitirilemeyen sağlık kuruluşlarının son durumu nedir? Yoğun bakım ünitelerinin artırılması için ne gibi bir planlama ve projeniz vardır? Bursa Sağlık Kampusu’nun son durumu nedir? Sağlık yatırımlarının gecikmesi ve ihmali vatandaşı özel sağlık kuruluşlarına yönlendirme değil midir?”

bursalılar
yoğun
bakım
için
torpil
arıyor
Yorum (1)
Atilla Yılmaz
zarar ettiği için özellikle üniversite hastanelerinde yoğun bakımların yatak kapasitesi birbiri ardına azaltılırken sağlıkta dönüşümü kutlayanlara 6 yıl önce ben de bunları söylemiştim. burnun kaşınınca MR çektirmek ya da doktora gitmek mesele değil, beynin kanadığında boş yatak, kaliteli hekim ve sağlık personeli bulmaktır esas meseledir yeğen. şimdi de meslektaşlarımız tam gün ile değerli öğretim üyelerinin kurumlarından ayrılmasını kutluyor. dün bize şimdi size hesabı. hergün karşılaştığımız hastalıklar bizi de çarpınca o hakaret ettiğimiz hocalar kurumları yerine özellerde olacak. belki %5 hekim indirimi alırız. alttan gelen, azimli ama tecrübesiz genç doçentler bakalım ne kadar bize yardımcı olacak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir